معرفی موفق‌ترین برنامه‌های ویژه محرم رادیو ایران

تهران- ایرنا- رئیس مرکز نظارت و ارزیابی صدا و سیما نتیجه بررسی برنامه‌های مختلف رادیو ایران را در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی اعلام کرد.

 علی بخشی‌زاده رئیس مرکز نظارت و ارزیابی صدا و سیما پس از ارزیابی ویژه برنامه های محرم این شبکه رادیویی در بازه زمانی ۱۰ تا ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ مطابق با اول تا یازدهم محرم ۱۴۴۱
برنامه های فرهنگ مردم، گلبانگ و باغ ارغوان را در گروه فرهنگ و ادب موفق ارزیابی کرد.
این انتخاب به خاطر پخش نغمه های آیینی، موسیقی های مناسبتی و آداب و رسوم عزاداری در مناطق مختلف کشور، و توجه به دانش افزایی در زمینه موسیقی های اصیل عاشورایی، این برنامه ها را موفق ارزیابی کرد.
فرهنگ مردم به تهیه کنندگی زهرا فقیه میرزایی و اجرای شمسی فضل الهی و محمد محسن رفیعی جمعه ها ساعت ۲۱:۳۰ از رادیو ایران پخش می شود. همچنین برنامه  گلبانگ به تهیه کنندگی ندا حاجی اسماعیلی و اجرای مریم نشیبا شنبه تا پنج شنبه ساعت ۱۵:۰۰ از رادیو ایران پخش می شود. برنامه باغ ارغوان در روزهای مناسبتی، جایگزین گلبانگ می شود. این برنامه با نگاهی مذهبی، اتحاد ملی با موسیقی ها و نواهای آیینی را برقرارمی کند.
همچنین ویژه برنامه عشق است و آتش و خون از گروه اجتماعی در بازنمایی آموزه های عاشورایی در زندگی امروز موفق ارزیابی  شد. طرح موضوعات مناسب و زیبا در کنار گفتگوی صمیمانه با میهمانان و تنوع و ضرباهنگ مناسب را از دلایل این موفقیت ذکر کرد.
تلاش برای معرفت افزایی با استفاده از کارشناسان مسلط و پاسخ های جامع  و اقناع کننده از دیگر جنبه های ارزنده این ویژه برنامه در این گزارش دانسته است. ویژه برنامه عشق است و آتش و خون به تهیه کنندگی زهرا قائدی و گویندگی بتول نجفی و حامد نجم الهدی از ۷ تا ۱۱ محرم امسال از رادیو ایران تقدیم شنوندگان شد.


«نمودار» ، برنامه ای کاربردی و متناسب با نیاز مخاطب
برنامه نمودار کاری از گروه دانش و اقتصاد به تهیه کنندگی خانم عاطفه بنایی، اجرای خانم ایمان ساکی و همچنین کارشناس- مجری آقای طلیمی است. این برنامه مجله ای اقتصادی با بخش های متنوعِ خبری، اطلاع رسانی و آموزشی با رویکرد تبیینی-انتقادی است. نمودار همه روزه از ساعت ۱۰:۲۰ صبح به مدت ۴۰ دقیقه روی آنتن می رود و در ماه محرم به موضوعاتِ متناسب با حال و هوای اجتماعی-اقتصادی از جمله توزیع کالاهای اساسی، ویژه ی هیات ها و دسته جات در ماه محرم، پرداخته بود که از سوی آقای بخشی زاده، رئیس مرکز نظارت و ارزیابی سازمان صدا و سیما، حاوی نکات سودمند، کاربردی و مرتبط با نیاز مخاطبان ارزیابی شده است.


«سیاره آبی» تنها برنامه تخصصی محیط زیست 
برنامه سیاره آبی کاری از گروه دانش و اقتصاد رادیو ایران به تهیه کنندگی خانم سیما پاتیمار و گویندگی خانم لیلا صفری است که با هدف حفظ و صیانت از محیط زیست هر روز ساعت۱۵:۴۰ به مدت ۲۰ دقیقه از شبکه ایران، روی آنتن می رود. این برنامه بخش های متنوعِ خبری، اطلاع رسانی و آموزشی با رویکرد تبیینی-انتقادی دارد. برنامه سیاره ی آبی در ماه محرم به موضوعاتِ متناسب با حال و هوای این ماه شریف از جمله آثار سوء بهداشتی ظروف یکبار مصرف بر انسان و محیط زیست، ترویج استفاده از ظروف قابل بازگشت به طبیعت و همچنین ظروف چینی و شیشه ای پرداخته بود .
برنامه بهتر است بدانیم کاری از گروه دانش و اقتصاد رادیو ایران به تهیه کنندگی آقای حسن بنایی و گویندگی خانم زهرا رحیمی می باشد که با هدف آگاه بخشی در زمینه ی ایمنی، سوانح طبیعی و انسانی در روزهای پنجشنبه ساعت ۱۳:۳۰ به مدت ۲۵ دقیقه از شبکه ی ایران، روی آنتن می رود. این برنامه دارای بخش های متنوعِ خبری، اطلاع رسانی و آموزشی با رویکرد آموزشی-اطلاع رسانی می باشد. برنامه ی بهتر است بدانیم در ماه شریف محرم به موضوعاتِ متناسب با حال و هوای محرم از جمله، ارتقای ایمنی تکایا و چادرها و خطراتی که در این مکان ها عزاداران را تهدید می کند، پرداخته بود .
در برنامه روز عاشورای اینجا کربلاست به موضوع ویژگی نماز  حسینی و نمازگزار حسینی اختصاص داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha