سپاه از مردمی بودن خود صیانت کند

تهران-ایرنا- نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی احیا و صیانت از منزلت اجتماعی سپاه را امری خطیر عنوان کرد و گفت: سپاه باید به مانند گذشته از مردمی بودن خود صیانت کند و نشان دهد که خادم مردم است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی و هیأت همراه روز چهارشنبه با حضور در قرارگاه مرکزی محرومیت‌زدایی سپاه و بازدید از نمایشگاه دائمی این قرارگاه با تاکید بر اهمیت مأموریت‌های قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه و نقش‌های اجتماعی خدمات آن اظهار کرد: از برکات این خدمات، افزایش ارتقاء منزلت اجتماعی سپاه است.
وی اظهارداشت: یکی از اقداماتی که امروز منزلت اجتماعی سپاه را بالا برده است، همین خدمات محرومیت‌زدایی است. این خدماتی که شما انجام می‌دهید به قصد نشان دادن خودتان نیست و خداوند متعال ضامن اجر و ثواب آنها در آخرت خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه اگر کسی دنبال خودنمایی نباشد، خداوند متعال او را شهره و محبوب می‌سازد به نحوه شهره شدن شهید حججی اشاره کرد و افزود: زمانی که خبر شهادت شهید حججی منتشر شد، هیچ کسی در جلوه کردن روح مبارک این شهید در بین افکار عمومی نقش نداشت، بلکه این اراده خدا بود که موجب شد این شهید برای ما حجت شود و به قول رهبر معظم انقلاب، خدا او را بزرگ کرد و او را برای ما حجت قرارداد.

حجت‌الاسلام حاجی صادقی همچنین بیان کرد: علت شهرت و عظمت شهید حججی در بین مردم، در حقیقت تلاش و اصرار شهید حججی بر گمنام ماندن بود.

وی با تاکید بر اهمیت حفظ و ارتقای پایگاه مردمی و منزلت اجتماعی سپاه بیان کرد: احیا و صیانت از منزلت اجتماعی سپاه بویژه در دوره جدید که دشمنان باعصبانیت و حقارت از هر سو این نهاد انقلابی، مردمی و پیشتاز در صحنه‌های نیاز کشور را کانون دشمنی و عملیات روانی خود قرار داده اند، امری خطیر به شمار می‌رود و سپاه باید به مانند گذشته از مردمی بودن خود صیانت کند و نشان دهد که خادم مردم است و به امر رهبرش بزرگ‌ترین مبارزه با استکبار را خدمت به مردم می داند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: همان طور که جنگ تحمیلی هشت ساله، مرکز آدم‌سازی بود و موجب قوت و تداوم انقلاب تا به امروز شده است، خدمت به مردم نیز موجب تقویت فرهنگ مردمداری و مردم یاری در سپاه می‌شود.

حجت الاسلام حاجی صادقی اهمیت ماموریت‌های قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه را یادآور و ضمن تشکر از مجاهدت‌های فرماندهان و مجاهدان این قرارگاه و توصیه به تداوم ماموریت‌های این قرارگاه تاکید کرد:خدمات به مردم را فقط مادی نبینید؛ بزرگترین خدمت، خدمتی است که در جهت هدایت مردم، تعالی معنوی مردم و عاقبت به خیری مردم باشد. به این نیز بیندیشید که چه می‌توانیم در کنار این پروژه‌های محرومیت‌زدایی مادی و اقتصادی، در رفع استضعاف فکری مردمان مناطق محروم از لحاظ تربیتی، فرهنگی و... و. نقش آفرینی و کمک کنیم تا بر بالندگی مردم این مناطق در همه ابعاد افزوده شود.  

نماینده ولی فقیه در سپاه تاکید کرد: تلاش کنید تمامی برنامه‌های محرومیت‌زدایی که اجرا می‌کنید پیوست تربیتی و فرهنگی داشته باشد و به ویژه از ایجاد کتابخانه و ترویج کتابخوانی در مناطق محروم دریغ نکنید.

نماینده ولی فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه در خدمت رسانی‌ها از عزت انسانی محرومین نیز مراقبت و خدمت بی‌منت برای آنان انجام دهید یادآور شد: عدالت را در خدمت رسانی ها رعایت کنید؛ از بزرگترین عوامل معنویت زدا، انگیزه زدا و ناامیدکننده در بدنه جامعه، تبعات ناشی از احساس تبعیض -حتی اگر تبعیضی نباشد- است. پس سعی کنید فارغ از تمامی درخواست‌ها و اصرار ها به آن مناطقی که محرومیت بالاتری دارند و به آن موضوعاتی که در اولویت محرومیت‌زدایی قرار دارند بپردازید.

حجت‌الاسلام حاجی صادقی تلاش برای ایجاد اشتغال در این مناطق را حائز اهمیت و موجب خرسندی مردم به ویژه جوانان دانست و افزود: امکانات بلا استفاده سپاه را در تمامی رده‌ها و مراکز، شناسایی کنید و در این مأموریت‌های مبارک به کار گیرید و با هم افزایی با مراکز داخلی و بیرونی سپاه و ارتباط دائمی با ائمه جمعه و جماعات از همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها در محرومیت‌زدایی‌های مادی و تربیتی استفاده کنید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =