میم مثل «مسی»

تهران- ایرنا- ۱۵ سال پیش در چنین روزهایی «لیونل مسی» نخستین بازی رسمی خود را برای تیم بزرگسالان بارسلونا انجام داد و از آن زمان به بعد فوتبال هرگز شبیه به قبل نشد.

مسی در تاریخ ۱۶ نوامبر ۲۰۰۳ در حالی که تنها ۱۶ سال و ۴ ماه و ۲۳ روز سن داشت در دیداری دوستانه مقابل پورتو تحت هدایت «خوزه مورینیو» به میدان رفت؛ این در حالی بود که نوجوان آرژانتینی آن روزها با صورتی پر از جوش‌های غرور، تازه به تیم دوم بارسا راه پیدا کرده بود.

تنها یک جلسه تمرینی با تیم بزرگسالان کافی بود تا «رونالدینیوِ» بزرگ به این باور و نتیجه برسد که مسی بی‌شک از او پیشی خواهد گرفت؛ حدس مرد برزیلی درست بود و مدت زیادی طول نکشید تا مسی در تیم پرستاره بارسا برای خود جایی دست و پا کرد.

۱۶ اکتبر ۲۰۰۴ روزی بود که مسی نخستین بازی رسمی خود را برای بارسا انجام داد؛ در دیداری خارج از خانه مقابل حریف همشهری یعنی اسپانیول، پنج بار برنده توپ طلایِ امروز در برابر چشمان ۳۴ هزار هوادار حاضر در ورزشگاه در دقیقه ۸۲ جانشین کسی شد که گل پیروزی‌بخش وی شهرآورد کاتالان را برای آبی‌اناری‌ها از کار درآورد؛ ستاره‌ای نوظهور که مثل یک جواهر درخشید.

نخستین حضور مسی برای بارسا

۱۵ سال از آن روز گذشت و مسی با وجود ورود به دهه سوم زندگی، همچنان هیچ نشانه‌ای از پسرفت بروز نداده است.

رکوردهای زیادی وجود ندارد که مرد مینیاتوری آلبی‌سلسته در پیراهن غول‌های کاتالان و یا در دنیای فوتبال نشکسته باشد و همچنان هم به عنوان بهترین بازیکن تاریخ آبی‌اناری‌ها به درخشش ادامه می‌دهد.

بهترین گل دوران فوتبالی مسی

مسی از زمان نخستین بازی برای بارسا تاکنون در جریان ۶۹۲ بازی ۶۰۴ گل و ۲۳۳ پاس گل به نام خود ثبت کرده است.

او با کاتالان‌ها ۱۰ بار لالیگا، ۶ بار کوپادل‌ری، ۴ بار لیگ قهرمانان و سه بار جام باشگاه‌های جهان را فتح کرده و نام خود را به عنوان بهترین بازیکن تاریخ بارسا و شاید جهان در تاریخ فوتبال جاودان کرده است.

از یک جوان نحیف و جانشین «دکو» تا یک «بُز» بزرگ (برگرفته از حروف اول کلمات انگلیسی Great Of All Time.)

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =