۵۵۸ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در استان مرکزی قابل بهره‌برداری است

اراک - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: ۵۵۸ واحد مسکونی، تجاری و فرهنگی از طرح های اقدام ملی مسکن در این استان تا پایان امسال قابل بهره‌برداری است.

«احمد مرزبان» روز پنجشنبه در گفت‌ و گوبا ایرنا افزود: ۱۵۱ واحد از این تعداد در کوی علوی ساوه، ۳۳۶ واحد درکوی سجادیه اراک و ۷۱ واحد در کوی قائم اراکواقع شده‌اند.

ی اظهار داشت: کارشناسان این اداره کل با پیگیری‌های مکرر با مشارکت بخش خصوصـی و با استفاده از اراضی تحت مالکیت دولت برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن استان اقدام کرده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: اقدامات قانونی برای ساخت طرح ۲۴۰ واحدی در کوی سجادیه اراک در زمینی به مساحت 9 هزار و ۳۲۵ مترمربع با امکانـاتی شامل خانه بهداشت، مراکز تجاری، مسجد و فضای سبز مناسب اجرایی شده است.

مرزبان افزود: بازآفرینی شهری پایدار اولویت اول اداره کل راه و شهرسازی است و این مهم با اجرای طرح اقدام ملی مسکن محقق می‌شود.

وی اظهار داشت: ساخت طرح ۳۳۶ واحدی کوی سجادیه اراک در سکونتگاه غیررسمی به منظور حمایت از تولید و عرضه مسکن و خروج رکود بازار مسکن  در 6 بلوک و با 65 درصد فضای سبز و ۱۳ واحد تجاری و مرکز فرهنگی، مذهبی اجرایی شده‌است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: ۴۶ طرح با اعتباری بالغ بر ۳۶۱میلیارد ریال به منظور ارتقای زیست‌پذیری محلات هدف بازآفرینی و ارتقای زیرساخت‌های این مناطق به ویژه در سکونتگاه‌های غیررسمی شهرهای استـان مصوب شده که  اکنون در حال اجرا و یا برگزاری فرایند مناقصه عمومی است.

مرزبان افزود : برای حمایت از ساکنان بافت‌های فرسوده مصـوب از سوی دولت تدبیر و امید ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات برای کلانشهرها و ۲۰۰ میلیون ریال برای ودیعه مسکن تا زمان تکمیل بنا، در نظر گرفته شده‌است.

وی اظهار داشت: در سال‌های گذشته مقامات ارشد استان نـگاه ویژه‌ای به  محلات و بافت‌های تاریخی شهر آفتاب داشته‌اند و تحقق برنامه‌های مصوب بازآفرینی نیازمنـد تخصیص اعتبارات ویژه برای پیشبرد طرح‌ها و تملک اراضی مورد نظراست.

یک میلیون 400 هزار نفر جمعیت استان در 12 شهرستان ساکن هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =