بیش‌از ۴۰۰ دانش‌آموز کم بینا و نابینا در سیستان و بلوچستان تحصیل می‌کنند

زاهدان- ایرنا- رئیس اداره آموزش و پرورش استثنائی سیستان و بلوچستان گفت: بیش‌از ۴۰۰ دانش‌آموز کم بینا و نابینا به شیوه آموزش خاص و تلفیقی در این استان مشغول تحصیل هستند.

مریم حجتی نسب روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با وجود استعدادهای فراوان در دانش‌آموزان نابینا مهمترین مشکل در تحصیل این افراد عدم پذیرش آنان در دوره متوسط در مدارس عادی است.

وی ادامه داد: همچنین در زمینه هدایت تحصیلی این دانش‌آموزان مشکلاتی نظیر انتخاب رشته نامناسب وجود دارد به طوریکه این امر در برخی موارد سبب شده رشته کامپیومتر بجای رشته‌های انسانی برای آنان انتخاب شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنائی سیستان و بلوچستان گفت: براساس سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش دانش‌آموزان کم بینا و نابینا در دوره متوسطه در مدارس عادی تحصیل می‌کنند تا برای ادامه تحصیل در دانشگاه در آینده آمادگی داشته باشند.

وی افزود: برای رفع برخی مشکلات دانش‌آموزان در مدارس عادی این اداره یک معلم را به عنوان رابط برای مدارس محل تحصیل این دانش آموزان قرار داده است.

به گزارش ایرنا هم‌اینک ۵۸ مدرسه برای کودکان استثنائی در سیستان و بلوچستان دایر است که سه هزار و ۲۰۰ دانش آموز در گروه‌های نابینا، ناشنوا، کم توان، جسمی حرکتی، چند معلولیتی و ناسازگار در آنها مشغول تحصیل هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =