شاخص بورس بر سر دو راهی

تهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (چهارشنبه) بعد از ریزش سنگینی که روز گذشته تجربه کرد، ۶۶۷ واحد رشد داشت و با رقم ۳۰۹ هزار و ۶۴۶ واحد به معاملات پایان داد.

بر اساس معاملات امروز بیش از سه میلیارد و ۳۷۱ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۱ هزار و ۷۸۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۲ هزار و ۱۱۳ واحد کاهش به ۸۴ هزار و ۶۶۲ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۴۱۴ واحد افت به ۵۶ هزار و ۶۶۱ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز ۸۲۵ واحد کاهش به رقم ۳۵۲ هزار و ۸۴۷ واحد رسید، شاخص بازار اول یک هزار و ۵۸۴ واحد افزایش و شاخص بازار دوم سه هزار و ۵۵۵ واحد کاهش داشت.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۲۹۷ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۲۴۹ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۱۸۲ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۱۶۸ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۱۶۶ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۱۵۵ واحد و پالایش نفت تبریز (شبریز) با ۱۵۴ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل افست (چافست) با ۱۳۱ واحد، لابراتور داروسازی دکتر عبیدی (دعبید) با ۹۴ واحد، بانک اقتصاد نوین (ونوین) با ۶۹ واحد، داروپخش (وپخش) با ۴۸ واحد و نفت پارس (شنفت) با ۴۶ واحد و از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک ملت، بانک تجارت، بانک اقتصاد نوین، سایپا، بانک صادرات ایران، داروسازی زهراوی و فولاد مبارکه اصفهان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه بانک ها در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۶۰۲ میلیون برگه سهم به ارزش یک هزار و ۴۵۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز نزدیک به ۴۹ واحد افت داشت و بر روی کانال سه هزار و ۸۶۸ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۴۴۵ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از هفت هزار و ۷۶۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

در بین تمامی نمادها، نماد ‌ پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، پتروشیمی مارون (مارون)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، توزیع دارو پخش (دتوزیع) و گروه صنایع کاغذی پارس (چکاپا)  بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، قاسم ایران (قاسم) و بیمه کوثر (کوثر) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha