۲۴ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۱
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 83520002
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تردد در جاده‌های همدان ۲۰ درصد افزایش یافت

همدان - ایرنا - از زمان آغاز سفر زائران اربعین حسینی، نزدیک به چهار میلیون و ۶۰۴ هزار خودروی سبک و سنگین در جاده‌های استان همدان تردد کردند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

رئیس مرکز مدیریت راه های همدان روز چهارشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: این تعداد تردد در حالی از ۱۷ مهر تا پایان روز ۲۳ مهر ماه ثبت شده است که در مدت مشابه سال گذشته سه میلیون و ۸۳۲ هزار تردد در این محور ها به ثبت رسیده بود.

سعید کریمی با اشاره به اینکه نرخ تردد روز ۲۳ مهرماه نیز نسبت به میزان متوسط روزانه سال جاری، ۱۳ درصد رشد داشته است، افزود: نرخ تردد روزانه سال ۱۳۹۸ به طور متوسط ۵۶۸ هزار تردد است که این میزان روز گذشته / سه‌شنبه / به ۶۴۲ هزار تردد افزایش یافت.

وی اظهار داشت: محور همدان - سه راهی بهار با روزانه ۸۴ هزار تردد بیشترین آمار را در بین محورهای جاده‌ای استان داشته است.

کریمی با اشاره به اینکه ۱۹ درصد از ترددها مربوط به وسایل نقلیه سنگین می‌شود، عنوان کرد: در این مدت سرعت متوسط تردد خودروها در محورهای استان همدان، ۸۳ کیلومتر در ساعت ثبت شده است.

وی ادامه داد: ۳۲ درصد از کل تردد در محورهای همدان، همراه با تخلفات سه‌گانه رانندگی، از جمله سرعت، سبقت و فاصله غیر مجاز بوده است.

رئیس مرکز مدیریت راه های همدان تاکید کرد: از امروز تا ۳۰ مهر ماه همزمان با بازگشت زائران اربعین حسینی، تعداد تردد در محورهای همدان افزایش می‌یابد که رانندگان باید با رعایت نکات راهنمایی و رانندگی، از ایجاد حوادث رانندگی پیشگیری کنند.

وی اظهار داشت: ۲۳ دوربین نظارت تصویری و ۵۵ دوربین ثبت تخلف دارای کد پلیس در سطح محورهای جاده‌ای همدان فعال هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =