۲۴ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۲
کد خبرنگار: 999
کد خبر: 83519993
۰ نفر

برچسب‌ها

قاتل فراری در نقطه صفر مرزی کردستان دستگیر شد

سنندج - ایرنا - فردی که یک مرد را به قتل رسانده و جسد او را سوزانده بود در کمتر از یک ماه پس از ارتکاب جرم توسط ماموران مرزبانی فرماندهی انتظامی کردستان در نقطه صفری مرزی دستگیر شد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جسد سوخته مقتول با هویت مشخص اواخر شهریور در جاده فرعی روستای گندمان شهرستان سنندج و در داخل خودرویش پیدا شده بود که بلافاصله ماموران آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان تحقیقات برای یافتن قاتل را آغاز کردند.

وی اضافه کرد: روز ۲۸ شهریور آتش‌سوزی خودروی سواری در جاده فرعی روستای گندمان از طریق تماس‌ مردم با ۱۱۰ اعلام و ماموران کلانتری ۱۹ حسن آباد شهر سنندج برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

فاتحی یادآور شد: ماموران کلانتری در بازدید از صندوق عقب خودروی سمند یک جسد سوخته کشف و با حضور عوامل پلیس آگاهی و تشخیص هویت بررسی‌ها برای یافتن قاتل آغاز شد و نهایت مشخص شد مقتول مردی ۴۲ ساله و اهل یکی از شهرستان‌های استان کرمانشاه است.

وی گفت: پس از تحقیقات پلیس ابتدا همدست قاتل دستگیر و سپس خود قاتل حین ورود غیرقانونی به داخل کشور توسط پلیس مرزبانی و آگاهی در نقطه صفر مرزی دستگیر و به مقر پلیس اگاهی منتقل شد.

وی افزود: مشخص شد قاتل همراه یک زن (همدست خود)با انگیزه‌های شخصی مقتول را به خانه باغی کشانده و با ضربات چاقو او را به قتل می‌رساند و قاتل و همدستش، پس از قتل، جسد را با خودروی مقتول به خارج از شهر برده و سپس به آتش می‌کشند.

سارق بانک در سنندج دستگیر شد

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان همچنین از دستگیر سارقی که قصد سرقت از شعبه یکی از بانک‌ها در سنندج را داشت خبر داد و گفت: این فرد علاوه بر اینکه موفق به سرقت نشد پس از خروج از بانک توسط ماموران پلیس دستگیر شد.

سرهنگ فاتحی با بیان اینکه نگهبانی دانشگاه کردستان به کلانتری ۱۴ بهاران اطلاع می‌دهد که فردی از قسمت پشت بانک در حال خروج است، افزود:‌ نگهبان دانشگاه سپس به سمت آن فرد می‌رود اما سارق با او درگیر شده و سپس متواری می‌شود.

وی اضافه کرد: در این حین نیروهای گشت انتظامی به محل می‌رسند و سارق را حین فرار شناسایی می‌کنند که او برغم دریافت اخطار ایست بدون توجه اقدام به فرار می کند ولی ماموران انتظامی با رعایت قانون بکارگیری سلاح اقدام به تیراندازی هوایی کرده که منجر به توقف سارق و دستگیری او می‌شود.

سرهنگ فاتحی با بیان اینکه ماموران این فرد را به محل وقوع جرم باز می گردانند، افزود:‌ پس از حضور رئیس شعبه در محل بانک، مشخص می‌شود سارق موفق به سرقت مال یا وجه نقدی نشده است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان یادآور شد: سارق ۳۷ ساله به جرم خود اعتراف می‌کند و می گوید با شکستن شیشه بانک و خم کردن میله به قصد سرقت وارد بانک شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =