کارکنان اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی، سفیران نوع دوستی جمهوری اسلامی هستند

زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: کارکنان اداره کل امور اتباع و مهاجران خارجی استان نزدیکترین ارتباط کاری را با اتباع کشورهای خارجی دارند که با رعایت کرامت انسانی و حفظ احترام آنان تابلویی زیبا از حس نوع دوستی جمهوری اسلامی ایران را به نمایش می‌گذارند.

احمدعلی موهبتی روز چهارشنبه در بازدید از اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری در جمع کارکنان این اداره کل، با مهم برشمردن انجام امور به صورت تیمی و گروهی و حذف نقاط فسادخیز در دستگاه‌ها اظهار داشت: اگر انجام برخی کارها صرفا در دست یک فرد خاص باشد موجب فساد در دستگاه‌ اداری می‌شود که باید با کاهش اختیارات و به کارگیری برنامه‌های نرم افزاری و سیستمی، زمینه بروز فساد در دستگاه‌ها را کاهش داد.

استاندار سیستان و بلوچستان بر تکریم و رعایت کرامت انسانی در برخورد با اتباع خارجی تاکید کرد و خطاب به کارکنان اداره کل اتباع و مهاجران خارجی این استان گفت: شما سفیران و آیینه نوع دوستی جمهوری اسلامی ایران هستند که باید با نهایت دقت و تکریم اتباع خارجی این رسالت را به خوبی انجام دهید و خوشبختانه این مهم را تاکنون در میزبانی از مهمانان خارجی بویژه اتباع کشورهای همسایه به خوبی نشان داده‌اید.

مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری سیستان و بلوچستان نیز در این بازدید گفت: ثبت‌نام فرزندان اتباع خارجی و افراد فاقد شناسنامه در مدارس استان رشد چشمگیری داشته است.

نبی‌بخش داودی افزود: ثبت‌نام فرزندانی که مادر آنها ایرانی است ۴۶ درصد و فرزندانی که پدر و مادر آنان خارجی هستند ۸۹ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

وی خواستار تغییر ساختار اداری دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی با توجه به افزایش شرح وظایف آن شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =