۲۴ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۷
کد خبرنگار: 1414
کد خبر: 83519970
۰ نفر

برچسب‌ها

محصولات صنایع تبدیلی صادرات‌محور شود

اردبیل _ ایرنا _ استانداراردبیل گفت: صاحبان سرمایه و تولیدکنندگان باید در راه‌اندازی صنایع تبدیلی صادرات محور بودن تولیدات را مدنظر قرار دهند.

اکبر بهنامجو روز چهارشنبه در جلسه ساماندهی واحدهای صنایع تبدیلی استان تاکید کرد: حمایت همه‌جانبه از سرمایه‌گذاران در دستور کار دولت قرار گرفته و آنها نیز باید محصولات بسته‌بندی و تبدیلی خود را طبق آخرین استانداردهای جهانی تهیه کنند تا در بازار عرضه دچار مشکل نشوند.

وی با بیان اینکه در جنگ اقتصادی همه باید شبانه‌روزی بصورت جهادی فعالیت تلاش کنند، گفت: مشکلات کارخانه نئوپان خلخال حل و مجوز توسعه این کارخانه توسط دستگاه‌های ذیربط صادر می‌شود و در آینده شاهد افزایش تولید و اشتغالزایی در این واحد صنعتی خواهیم شد.

استاندار اردبیل روش‌های نوین برای افزایش راندمان تولید و توسعه را یادآور شد و افزود: سرمایه‌گذاران باید با بهره‌گیری از علوم اقتصادی و تولیدی سعی کنند در زمینه فروش و صادرات با مشکل مواجه نشوند و ما نیز حمایت همه‌جانبه در راستای توسعه و پیشرفت طرح‌های اقتصادی مناطق مختلف بویژه در بحث صنایع تبدیلی خواهیم کرد.

وی ایجاد شهرک تخصصی کشاورزی در شرکت کشت و صنعت مغان را خارج از دستورالعمل بر شمرد و گفت: سرمایه‌گذار مجتمع صنایع تبدیلی در کشت و صنعت مغان باید برای هر واحد تولیدی خود مستقل مجوز دریافت کند و در این راستا سازمان جهاد کشاورزی و سایر دستگاه‌های ذیربط همکاری لازم را خواهند داشت.

وی احداث کاخانه‌های زنجیره‌ای در کشت و صنعت مغان و احیای چندین واحد در این منطقه را مثبت ارزیابی کرد و افزود: عوامل مرتبط باید تمامی مجوزهایی که به منظور ایجاد صنایع تبدیلی در کشت و صنعت صادر شده و تابحال چند مورد اجرا شده است، را احصا و تعیین تکلیف کنند.

وی همچنین از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی کشت و صنعت مغان خواست برنامه‌ها و درخواست‌های صنایع تبدیلی خود را بصورت مکتوب برای یک سال آینده اعلام کنند تا در مواقع صدور مجوز و موافقت‌های اصولی دوباره کاری نشود.

بهنامجو ظرفیت کارخانه رب‌گیری کشت و صنعت مغان را ۳۰۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: با راه‌اندازی این خط تولید کشاورزان منطقه مشکل فروش محصولات خود را نخواهند داشت.

استاندار اردبیل راه‌اندازی شهرک گلخانه‌ای و واحدهای صنایع تبدیلی در شمال استان را برای اشتغال جوانان مهم ارزیابی کرد و افزود: سرمایه‌گذار کشت و صنعت مغان قصد دارد کارخانه قند را توسعه داده و کارخانه‌های روغن‌کشی، رب گوجه فرنگی و بسته‌بندی پروده زیتون را با آخرین متدهای استاندارد در منطقه ایجاد کند و بیشتر دستگاه‌های خط تولید خریداری شده‌است‌.
او استان اردبیل را برای سرمایه‌گذاری مطلوب ارزیابی کرد و گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی و حتی مردم از سرمایه‌گذاران در نقاط مختلف حمایت و در سریع‌ترین زمان ممکن با تهیه زمین و صدور مجوز اقدام می‌کنند.
استاندار اردبیل در پایان گفت: باید تلاش کرد سرمایه‌گذاری‌ها در صنایع تبدیلی و بسته‌بندی در رابطه با محصولات کشاورزی طبق نیاز استان انجام شود تا کشاورزان بتوانند با خیال راحت به تولید محصولات خود بپردازند.
بهنامجو برپایی نمایشگاه تخصصی برای صنایع تبدیلی و بسته‌بندی محصولات استان ضروری دانست و اظهار داشت: با برپایی این نمایشگاه می‌توان نیازهای استان و کشور را احصا کرد و با دعوت از سرمایه‌گذاران برای توسعه واحدها و ایجاد واحدهای جدید اقدام کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =