سه طرح ورزشی دانشگاه سمنان با حضور معاون وزیر علوم افتتاح شد

سمنان- ایرنا- سه طرح ورزشی دانشگاه سمنان با حضور مجتبی صدیقی، معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همزمان با آغاز سال جدید تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی کشور به بهره برداری رسید.

رئیس دانشگاه سمنان عصر چهارشنبه در حاشیه افتتاح این سه طرح در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: طرح‌های ورزشی زمین چمن مصنوعی، پیست دوچرخه سواری و خانه دارت با هدف ارتقا سطح سلامت و کیفیت بهره وری از اوقات فراغت دانشجویان در دانشگاه سمنان به بهره برداری رسید.

مسعود نصیری زرندی گفت: خانه دارت به مساحت ۳۰ مترمربع و هزینه ۲۵۰ میلیون ریالی و زمین چمن مصنوعی با مشارکت دانشگاه سمنان و سازمان امور دانشجویان با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد ریال و در ابعاد ۴۰ در ۲۰ احداث شده است.

وی بیان کرد: پیست دوچرخه سواری با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال برای استفاده دانشجویان دختر به مساحت ۲ هزار و ۱۷۰ متر مربع و محوطه سه هزار متر مربع به بهره برداری رسید.

نصیری ادامه داد: ۳۰ عدد دوچرخه برای استفاده خواهران در این پیست با مشارکت سازمان امور دانشجویان تهیه شد.

رئیس دانشگاه سمنان یادآور شد: در مجموع این طرح ها با اعتبار ۶ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال افتتاح و به بهره برداری رسید.

دانشگاه سمنان در جمع ۴۰ دانشگاه ایران در میان برترین‌های رتبه‌بندی جهانیِ دانشگاه‌ها در موسسه آموزش عالی تایمز قرار دارد. این دانشگاه  از نظر علمی و پژوهشی رتبه یازدهم کشور را دارد، ۱۳ هزار دانشجو شامل پنج هزار دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی، هفت هزار دانشجو در مقطع کارشناسی و بقیه در مقطع کاردانی تحصیل می‌کنند و حدود ۴۰۰ عضو هیات علمی دارد.

۹۸۹۱/۷۴۰۸

اخبار مرتبط