امدادگران فوریت های پزشکی گیلان نوزادی را از مرگ نجات دادند

رشت - ایرنا - تکنسین های فوریت های پزشکی گیلان نوزاد ۹ روزه ای را که دچار قطع تنفس شده بود، از مرگ نجات دادند.

به گزارش ایرنا، به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گیلان  پیمان اسدی رئیس این مرکز گفت: تکنسین های اورژانس گیلان در شهرستان لاهیجان در یک ماموریت اورژانسی نوزادی را که هنگام شیرخوردن دچار آسپیره و قطع تنفس شده بود دچار قطع تنفس شده بود از مرگ حتمی نجات دادند.

وی اظهار داشت: با تماس با مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی مبنی بر دریافت کمک، بلافاصله تیم اورژانس از شهرستان لاهیجان با حضور در محل در ماموریتی سریع اورژانسی، نوزاد پسر ۹ روزه  را از مرگ حتمی نجات دادند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان با بیان این که نوزاد در هنگام تحویل به اورژانس در منزل مسکونی هیچ گونه تنفسی نداشت و سیانوز شده بود، خاطر نشان کرد: بلافاصله دو تکنسین اعزام شده در معاینات اولیه متوجه شدند که نوزاد فاقد تنفس و سیانوز است بلافاصله مانور مخصوص خفگی نوزادان انجام شد. 

وی بیان داشت: با اقدامات به موقع دو تکنسین فوریت های پزشکی تنفس نوزاد بازگشت و اکسیژن تراپی برایش انجام و برای بررسی بیشتر به بیمارستان پیروز شهرستان لاهیجان انتقال داده شد.

بر اساس آخرین آمار، مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان دارای افزون بر ۴۷۰ نیرو، ۱۲۰ دستگاه آمبولانس فعال، دو دستگاه موتورلانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس است.

مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گیلان دارای ۳۷ پایگاه جاده ای و ۲۵ پایگاه شهری است.

7286 /6030

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =