حسینی شدن تنها مسیر تحقق جامعه مهدوی است

اردبیل-ایرنا- معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور گفت: اگر بخواهیم جامعه ما مهدوی شود باید راه و کردار حسینی شدن را در پیش گرفته و در این صورت است که جامعه ما باید رنگ و بوی مهدویت به خود می‌گیرد.

حجت‌الاسلام علی تقوی روز چهارشنبه در همایش نقش اربعین در احیای نهضت امام حسین (ع) در دانشگاه محقق اردبیلی، افزود: راه حسینی ایثار ، فداکاری و عمل به سیره اهل بیت و عمل به تعلیمات قرآن است و اگر بشر در این مسیر قرار گیرد ورود به جامعه مهدویت هموار می‌شود.

وی اظهار کرد: اینکه چرا تحقق جامعه مهدویت تاکنون به تاخیر افتاده علتش در مهیا نشدن زمینه ظهور توسط مردم بوده است.

وی بیان کرد: مردم ابتدا باید جامعه حسینی را پیاده و تجربه کند تا جامعه آمادگی ورود به مهدویت را داشته باشد و در غیر این صورت جامعه مهدوی تحقق نخواهد یافت.

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور بیان کرد: در جامعه مهدوی مردم ایثار کرده و به همدیگر مهربانی می‌کنند و مهم‌تر از همه دروغگویی و فقر  از جامعه رخت بسته و راستگویی، ایمان و تقوا حاکم می‌شود.

وی با بیان اینکه جریان اربعین یک جلوه کوچکی از جامعه مهدوی است، افزود: امام حسین مظهر زیبایی‌هاست چرا که تمام زیبایی‌ها و زشتی ها را عیان کرده ، امام حسین (ع) ولایت الهی را به مان نشان داده و خداوند هم از نور حسین بهشت را آفریده است.

تقوی با تاکید بر اینکه اقتدار ایران ناشی از تمسک به نهضت عاشورا و  اربعین است و این امر برای جهانیان مسجل شده، گفت: این اقتدار نتیجه ایستادگی همه آحاد مردم انقلابی کشور است که پای ارزش‌های انقلاب محکم ایستاده و اجازه تخطی به دشمن نمی‌دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =