۱۵۲ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون در استان مرکزی جذب شد

اراک - ایرنا - رئیس اداره امور فناوری های مکانیزاسیون کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: ۱۵۲ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون امسال در این استان پرداخت شد.

«محمد بابایی» روز یکشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود: ۶۱۰ میلیارد ریال منابع مالی برای افزایش ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی امسال به استان مرکزی اختصاص یافت که تا کنون ۲۵ درصد این اعتبارات برای خرید انواع ماشین آلات بخش کشاورزی جذب و در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: متقاضیان دریافت ۹۵ درصد این منابع مالی نیز برای خرید انواع تجهیزات کشاورزی از جمله تراکتور و کمباین به بانک های عامل معرفی شده است.

 رئیس اداره امور فناوری های مکانیزاسیون کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی خاطرنشان کرد: اکنون اعتبار مورد نیاز برای خرید تجهیزات و ماشین آلات بخش کشاورزی در استان وجود داشته و متقاضیان می توانند برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند.

  بابایی ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی استان مرکزی تا پایان سال گذشته را یک و ۶۵ صدم اسب بخار در هکتار عنوان کرد و گفت: با جذب این اعتبارات ۲ دهم اسب بخار در هکتار به ضریب مکانیزاسیون استان افزوده می شود.

وی یاد آور شد: ۱۴ هزار ۴۱۳ دستگاه انواع ماشین آلات بخش کشاورزی شامل  ۴۳۸ دستگاه کمباین و ۱۳ هزار و ۹۷۵ دستگاه تراکتور در استان مرکزی وجود دارد.

 رئیس اداره امور فناوری های مکانیزاسیون کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: یک هزار و ۲۲۶ دستگاه این ماشین آلات دارای سن کمتر از ۲۰ سال، ۲ هزار و ۷۰۳ دستگاه بین ۱۳ تا ۲۰ سال و پنج هزار دستگاه بالای ۲۰ سال و فرسوده هستند.

استان مرکزی با وجود صنعتی بودن در زمره ۱۰ استان نخست کشور در بخش کشاورزی است که ۹۰ هزار بهره بردار شامل ۲۰ درصد شاغلان استان در این حوزه فعال هستند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =