۴۱۰ واحد مسکونی برای مددجویان سیل‌زده همدان ساخته شد

همدان- ایرنا- کمیته امداد امام خمینی (ره)، برای مددجویان این نهاد که منزل مسکونی آن‌ها بر اثر بارندگی و سیلاب نوروز ۹۸ از بین رفته بود، ۴۱۰ واحد مسکونی بنا کرد.

مدیر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد امام خمینی (ره) همدان روز چهارشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: از این تعداد واحد مسکونی تازه ساز، ۴۰۶ واحد در روستاها و چهار واحد نیز در شهرها برای مددجویان این نهاد ساخته شده است.

محمود فیضی افزود: در سال ۹۸ و پس از بلایای طبیعی که برای برخی از هموطنان مشکلات معیشتی و سختی‌هایی را ایجاد کرد، این نهاد ۲۰ واحد شهری و ۱۶۴ واحد روستایی را نیز تعمیر کرده است.

وی با اشاره به اینکه مسکن، مکملی مهم در توانمندسازی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خانواده‌های زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) به حساب می‌آید، اظهار داشت: این نهاد برای تعمیر و ساخت واحد مسکونی مددجویان سیل زده، تسهیلات بدون باز پرداخت، واگذار کرده و عملیات ساخت و تعمیر خانه‌های این عزیزان را به عهده گرفته است.

فیضی با تاکید بر اینکه دولت ۴۰۰ میلیون ریال وام بنیاد مسکن، ۱۶۰ میلیون ریال وام بدون بازپرداخت دولتی و ۱۶۰ کیسه سیمان به هر واحد سیل زده پرداخت‌ کرده است، عنوان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز برای تکمیل ساخت هر واحد مسکونی ۱۰۰ میلیون ریال به‌صورت بدون بازپرداخت، به مددجویان زیر پوشش این نهاد پرداخت کرد.

وی به مشارکت دستگاه‌های مرتبط و خیران مسکن‌ساز در ساخت مسکن محرومان اشاره کرد و افزود: برای تعمیرات مسکن آسیب‌دیدگان از سیل، کمیته امداد امام خمینی (ره) ۱۵ میلیون ریال تسهیلات بدون بازپرداخت و بنیاد مسکن نیز ۱۵۰ میلیون ریال وام پرداخت می‌کند.

مدیر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد امام خمینی (ره) همدان، ارائه خدمات مسکن را امری جدی و اساسی در این نهاد عنوان کرد و ادامه داد: این نهاد سعی دارد از تمام ظرفیت‌ها برای رفع این نیاز مددجویان استفاده کند.

بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده، حدود ۴۶ هزار خانواده نیازمند شامل ۸۳ هزار نفر به صورت مستمر از کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان خدمات دریافت می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha