ضریب زندگی سالم در شیراز با افتتاح تصفیه‌خانه شماره ۲ افزایش می‌یابد

شیراز- ایرنا- استاندار فارس چهارشنبه در جریان بازدید از تصفیه خانه شماره ۲ شیراز گفت که با بهره‌برداری از این پروژه که هم‌اینک مراحل نهایی آن طی می‌شود ضریب زندگی سالم در کلانشهر شیراز و میزان رضایتمندی شهروندان افزایش می‌یابد.

عنایت‌الله رحیمی افزود: در دولت تدبیر و امید پروژه‌های زیادی از جمله خطوط جمع‌آوری فاضلاب و تصفیه خانه در زمینه بهداشتی کردن محیط زیست شهروندان در شیراز و سایر شهرستان‌های استان در دست اجرا قرار گرفته است.
وی ادامه داد: تصفیه خانه شماره ۲ شیراز پس از بهره‌برداری افزون بر یک میلیون نفر را پوشش خواهد داد.
او اظهار داشت: در ساخت این پروژه از تکنولوژی‌های روز دنیا بهره گرفته شده و یکی از پیشرفته‌ترین تصفیه خانه‌های کشور محسوب می‌شود.
استاندار فارس بیان کرد: امیدواریم اقدامات فنی، فیزیکی و سازه‌ای باقی مانده این پروژه تا پایان آبان ۹۸ انجام شود و پروژه به مرحله افتتاح و بهره‌برداری برسد.
او گفت: با توجه به خواسته‌های شهروندان و اهمیت و نقش تصفیه فاضلاب در جلوگیری از ایجاد اثرات سوء زیست محیطی، پروژه تصفیه خانه شماره ۲ شیراز یک پروژه مهم و اولویت‌دار استان و کشور است.
رحیمی ادامه داد: مدیریت ارشد استان فارس مکاتبه‌ها و رایزنی‌هایی با سازمان برنامه و بودجه کشور انجام داده و بر همین اساس مقرر شده پروژه‌های دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد تامین اعتبار شود تا در اسرع وقت به نتیجه برسد.

شمار بازدیدهای مسوولان کشوری و استانی از این طرح زیربنایی طی یک ماه اخیر افزایش یافته است، در  این بازدیدها همه مسوولان بر لزوم تامین اعتبار بیشتر و راه‌اندازی تصفیه خانه تاکید داشته‌اند ، بر اساس اطلاعات موجود در تازه‌ترین اظهار نظرها پیشرفت فیزیکی این طرح حدود ۹۶ درصد اعلام شده است. 

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز اخیرا درباره تصفیه خانه شماره ۲ فاضلاب شیراز گفت: در ساخت تصفیه خانه فاضلاب شماره ۲ شیراز مدرن ترین فناوری های روز جهان به کار گرفته شده و این تصفیه خانه قادر است برق مورد نیاز خود را تامین کند.

الله بخش نظرپور اظهار داشت :دو مدول تصفیه خانه فاضلاب شماره ۲ شیراز با ظرفیت ۱۰۰ هزار  متر مکعب در شبانه روز در دست اجرا است.تاکنون در این پروژه  در بخش ارزی ۳۵ میلیون یورو و در بخش ریالی ۶۰ میلیارد تومان هزینه شده است و برای اتمام کل پروژه و احداث و فعال نمودن تمام مدول های آن به ۱۰۰ میلیارد  تومان اعتبار نیاز است.

 وسعت محوطه تصفیه خانه فاضلاب شماره ۲ شیراز ۸۶ هکتار است که در جنوب شرق این شهر واقع شده؛ ساخت تصفیه خانه شماره ۲ با توسعه یافتن شهر از سال ۱۳۸۸ با تامین اعتبار اولیه بانک جهانی در دستور کار قرار گرفت  و احداث این پروژه ملی در سال ۸۹ آغاز شد.

اواخر سال ۱۳۹۱ به دلیل تحریم ها،این پروژه به مدت سه سال و نیم تعطیل شد اما عملیات اجرایی آن مجددا از سر گرفته شده است.

۶۱۲۲ /۱۸۷۶ 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها