۲۴ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۴
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83519814
۰ نفر

برچسب‌ها

مرگ و میر در سمنان ۱۰ درصد افزایش یافت

سمنان- ایرنا- مدیرکل ثبت احوال استان سمنان گفت: میزان مرگ و میر در این استان در نیمه اول سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۱۰ درصد افزایش داشته است.

عباسعلی قندالی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یک هزار و ۶۰۰ نفر در ۶ ماهه ابتدایی سال گذشته در استان سمنان فوت کردند که این آمار با افزایشی محسوس در مدت مشابه امسال به یک هزار و ۷۷۲ نفر رسیده است.

وی بیان کرد: بیماری های قلبی و عروقی، سرطان ها و تومورها و نقص دستگاه تنفسی سه علت عمده فوت مردم استان سمنان در نیمه نخست امسال بوده است.

مدیرکل ثبت احوال استان سمنان، با اشاره به میزان وفات در ۶ ماه ابتدایی امسال، تصریح کرد: ۱۳۱۲ مورد فوت شهری و ۴۵۴ مورد فوت روستایی در استان سمنان ثبت شد.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع افراد فوت شده در استان سمنان در این مدت، ۹۹۹ نفر را مردان و ۷۷۵ نفر را نیز زنان تشکیل می دهند.

مدیرکل ثبت احوال استان سمنان یادآور شد: شهرستان های شاهرود، سمنان، دامغان و گرمسار به ترتیب با ۴۱۵، ۳۹۴، ۲۶۰ و ۱۹۷ مورد فوت در نیمه ابتدایی امسال بیشترین میزان مرگ و میر را به خود اختصاص دادند.

به گزارش ایرنا، در سال گذشته ۹ هزار و ۳۳۰ مورد ولادت و سه هزار و ۳۸۷ مورد وفات در استان سمنان ثبت شد؛ سمنان در سال ۹۶ نیز کمترین میزان عمومی ازدواج و ولادت کشور را در بین استان ها داشت.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط