درمان سرپایی۱۳ هزار زائر اربعین در چذابه و شلمچه

اهواز-ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: ۱۳ هزار و ۹۶۹ زائر اربعین حسینی طی ۱۲ روز اخیر در پایگاه‌های امداد هلال احمر استان در مسیر مرزهای چذابه و شلمچه درمان سرپایی شدند.

علی خدادادی چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به ارائه خدمات امدادی به زائران اربعین حسینی از سوی هلال احمر استان از دهم تا ۲۹ مهرماه جاری بیان کرد: از ۱۳مهرماه تا امروز ۲۴مهرماه ۱۰ هزار و ۷۳۰ زائر نیز در پایگاه‌های سلامت هلال احمر در مرزهای شلمچه و چذابه وضعیت فشار و قند خون خود را بررسی کردند.

وی گفت: ۷۷ زائر نیز که نیاز به درمان داشتند توسط هلال احمر به بیمارستان منتقل شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تاکید کرد: زائران در صورت هر گونه تغییر در وضعیت سلامتی خود به پایگاه های امدادی هلال احمر مراجعه کنند تا در کمترین زمان به وضعیت جسمانی و سلامتی آن ها رسیدگی شود.

۳۳ پایگاه امدادی توسط هلال احمر خوزستان در مراسم پیاده روی اربعین حسینی امسال در مسیر مرزهای چذابه و شلمچه مستقر شده اند و ۲۷ درمانگاه سیارنیز توسط این جمعیت در کشور عراق برای ارائه خدمات به زائران برپا شده است.

مرزهای چذابه و شلمچه ۲ گذرگاه رسمی و بین المللی تردد زائران اربعین حسینی است.

پارسال ۵۵۰ هزار زائر از شلمچه و ۲۳۷ هزار زائر از چذابه برای حضور در همایش جهانی پیاده روی اربعین به نجف اشرف و کربلای معلی عزیمت کردند.

بر اساس تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران و نیز تقویم عراق، ۲۷ مهر روز اربعین است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =