شرایط کشور برای واگذاری مسئولیت به زنان مهیا است

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: امروز شرایط کشور و دولت برای واگذاری مسئولیت به زنان و مشارکت بیشتر این قشر در اداره کشور مهیا است.

«سیدعلی آقازاده» روز چهارشنبه در همایش زنان، مشارکت سیاسی، چالش و راهکارها افزود: در هر کجا به زنان مسئولیت داده شده ناهنجاری‌ها کم شده  و مسولیت‌پذیری بیشتر اتفاق افتاده‌است. 
وی اظهارداشت: حضور زنان در جامعه بهتر و بیشتر از گذشته‌است اما کافی نیست و باید توسعه پیداکند.
استاندار مرکزی گفت: بانوان تلاش‌های زیادی داشته‌اند تا بتوانند به جایگاه واقعی خود دست یابند و این قبیل نشست‌ها می‌تواند در تسریع هدف موثرباشد.
آقازاده افزود: باید تا پایان برنامه ششم ۳۰ درصد از مدیریت کشور به زنان واگذارشود که این مهم در استان مرکزی ۱۸درصد محقق شده‌است، اما کافی نیست.
وی گفت: مسئولیت‌پذیری زنان در مشارکت اجتماعی مطلوب‌است اما لازم است این جایگاه ارتقا مطلوب‌تری داشته‌باشد.

آقازاده افزود: امیداست زنان در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی مشارکت چشمگیری در اشغال کرسی‌های مجلس داشته‌باشند.

وی اظهار داشت: بانوان به عنوان موتور محرک خانواده می‌توانند در این رسالت ملی و سیاسی نقش مهمی ایفاکنند.

استاندار مرکزی در ادامه گفت: در سال‌های اخیر با حضور میلیونی زائران اباعبدالله الحسین (ع) این رسانه مذهبی به شدت فعال شده و پیام خود را به جهان به صورت گویا اعلام‌می‌کند.

وی اظهار داشت: استان مرکزی نیز برای این حرکت مذهبی ۶۱ موکب را تدارک دیده تا سهمی در برپایی این حماسه داشته باشد و نشانه‌ای از ولایت مداری و دوست‌داری اهل بیت را به نمایش بگذارد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: نقش زنان آنچنان که شایسته این طیف بزرگ جامعه‌است در عرصه‌های مدیریت شناخته نشده‌است.

سید«مهدی مقدسی» افزود: مشارکت اجتماعی زنان در بعد از انقلاب‌اسلامی با تاکیدات رهبر معظم انقلاب همواره برجسته بوده‌است.

وی اظهار داشت: زنان در هر فعالیتی که وارد می‌شوند نظم را حفظ کرده  و مشکلات حاشیه‌ای کمتری دارند بنابراین باید از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده‌شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: حضور زنان در دوره پنجم مجلس شورای اسلامی نسبت به دوره‌های قبل بیشتر شده‌است و این رویکرد مثبت باید مورد اقبال قرارگیرد.

مقدسی افزود: مجلس شورای اسلامی ۲۹۰ نماینده مرد و ۱۷ نماینده زن دارد و امیداست در دوره جدید شمار زنان نماینده بیشتر و فراکسیون زنان پویاتر باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز گفت: مشارکت سیاسی زنان جامعه با توجه به معیارهای اسلامی برکسی پوشیده نیست و در اداره جامعه باید هر ۲ قشر جامعه دخیل باشند.

«بهروز اکرمی» افزود: مشارکت سیاسی زنان در عرصه‌های مختلف از بدیهیات است اما به گونه‌ای نباید باشد تا در انتظار دعوت نامه باشند بلکه باید مشارکت خودجوش، خودمحور و داوطلبانه صورت‌گیرد.

وی اظهار داشت: در طول سال‌های فعالیت مجلس شورای اسلامی تنها در یک دوره از استان مرکزی یک زن به مجلس راه یافت و این مهم باید توسط کارشناسان بررسی و علت یابی شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: مجلس شورای اسلامی محل فعالیت افراد شایسته‌است اما تاکیدی به حضور مردان به شکل صرف نیست و باید از ظرفیت زنان شایسته و نخبه نیز استفاده شود.

اکرمی افزود: نباید در مدیریت، تفکیک جنسیتی اعمال شود و آنچه در مسئولیت اهیمت دارد شایستگی و لیاقت انجام وظیفه محوله‌است.

وی اظهار داشت: مشارکت اجتماعی در انتخابات‌ها به رای دادن منحصر نمی‌شود و همان‌طور که زنان در انتخابات با ۴۸ درصد سهم، مشارکت‌دارند باید در تعداد نامزد نیز مشارکت فعال داشته‌باشند.

استان مرکزی هفت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد که دو کرسی آن متعلق به اراک، کمیجان و خنداب است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =