تیم های فجرسپاسی شیراز و استقلال تهران پس از هفت سال به هم رسیدند

شیراز-ایرنا- تیم‌های فوتبال فجر شهید سپاسی شیراز و استقلال تهران پس از حدود هفت سال در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی ایران و برای سی امین بار به هم رسیدند.

این بازی بیست و پنجم مهر ۹۸ ساعت ۵۰ / ۱۶ در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می شود.

فینال سی و سومین دوره این بازی ها خرداد ماه ۹۹ در ورزشگاه پارس شیراز برگزار می شود و قهرمان این دوره نیز مشخص خواهدشد.

آخرین دیدار این ۲ تیم در لیگ برتر دوره سیزدهم  سال ۹۱ ، ۹۲ برگزار شد که این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال پایان یافت و در جام حدفی هم این دو  تیم آخرین بار در سال ۸۱ رو در روی یکدیگر قرار گرفتند که این بازی را هم استقلال ۲ بر یک بُرد و به جام قهرمانی دست یافت.

اما دیدار این دو تیم در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی زمانی برگزار می شود که فجری ها در لیگ دسته یک در رده سوم جدول هستند و تیمی بسیار شاداب و با انگیزه دارند که می توانند برای حریف خود دردسر ساز شوند اما در آن سوی میدان، استقلال عنوان یازدهم لیگ برتر را در اختیار دارد و وضعیت چندان مناسبی ندارد.

شاگردان داود مهابادی سرمربی تیم فجر در لیگ دسته یک با وجود کمبودهایی که دارند در هشت بازی برگزار شده نتایج خوبی گرفته اند و عزم خود را جزم کرده اند تا به لیگ برتر صعود کنند و به آروزی هفت ساله فارسی ها پایان دهند.

جام شگفتیها

جذابیت جام حذفی به این دلیل است که اتفاق های خاصی در آن به جود می آید و به یکباره تیم های گمنام و ضعیف تر به مراحل پایانی و حتی به جام قهرمانی می رسند، همانگونه که بارها در اروپا و سایر قاره ها به وقوع پیوسته است و تیمی بی نام و نشان بر مسند قهرمانی تکیه زده و در دوره گذشته این جام در هم در ایران تیم دسته دومی داماش گیلان به فینال راه یافت و در نهایت به نایب قهر مانی بسنده کرد.

بسیاری از بازیکنان و شاید اکثر آنها در تیم فجر شهید سپاسی برای نخستین بار است که به ورزشگاه آزادی می روند و این امرهم فرصت است و هم تهدید چرا که  اینگونه بازیکنان می خواهند در برابر تیمی همچون استقلال و پخش زنده سراسری این بازی خودی نشان دهند که این بهترین فرصت است که گریبان حریف را بگیرند و شگفتی ساز جام حذفی شوند.

اما تهدید زمانی صورت می گیرد که بازیکنان تیم فجر  تحت تاثیر جو ورزشگاه قرار گیرند و نتوانند کارایی خود را نشان دهند و تیم حریف سوار بر بازی شود و از این فرصت برای خود استفاده کامل ببرد و قطعا داود مهابادی که خود زمانی با پیراهن استقلال قهرمان شده است اهمیت این بازی را به خوبی می داند و تیمش را از نظر روحی و روانی آماده این پیکارکرده است.

مهابادی: استقلال پرافتخارترین تیم ایران در قاره آسیاست

سرمربی تیم فجر شهید سپاسی چهارشنبه در باره این بازی مهم به خبرنگار ایرنا گفت : استقلال پرافتخارترین تیم ایران در قاره آسیاست و بازی کردن با اینگونه تیم ها کار آسانی نیست.

داود مهابادی ادامه داد: با این حال  بازیکنان ما  برای بازی  با استقلال  تمرینات خوبی را پشت سرگذاشته اند و بهترین نمایش را مقابل این تیم  اجرا خواهند کرد چرا که انگیزه زیادی دارند و با نقاط ضعف و قوت تیم استقلال آشنا شدند.

هرگز به دنبال ضد فوتبال نیستیم

بازیکن سابق تیم استقلال تهران با اشاره به اینکه هرگز به دنبال ضد فوتبال نیستیم، گفت : چه در دورانی که بازی می کردم و چه زمانی که مربی شدم هیچ گاه دنبال ضد فوتبال نبودم و دوست دارم مردم از دیدن بازی زیبا لذت ببرند.

مهابادی اضافه کرد: تیم استقلال  هم به خوبی می‌داند بازی برابر ما چقدر برای آنها اهمیت دارد از این رو با تمام قوا بازی خواهند کرد تا  پیروزشوند.

وی گفت: به دنبال شگفتی نیستیم هر تیمی که نمایش بهتری داشته باشد می تواند پیروز میدان باشد و به مرحله بعد صعود ‌کند.

سرمربی فجرسپاسی با بیان اینکه در لیگ آزادگان نتایج خوبی گرفته‌ایم، اظهار داشت: می‌کوشیم این روند را تا پایان مسابقات ادامه دهیم و پس از چندین سال به لیگ برتر بازگردیم.

آمار نبرد  این دو تیم چه می گوید

با انجام قرعه کشی مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال ایران تیم فجر شهید سپاسی شیراز حریف تیم استقلال در تهران شد تا این ۲ تیم برای سی امین بار پس از حدود ۷ سال با هم بازی کنند.

این ۲ تیم  هم اینک طی تاریخ دو باشگاه ۲۹ بار با هم ربه رو شدن، که استقلال ۱۵ بار پیروز شده، فجری‌ها چهار بار این تیم را شکست داده اند و ۱۰ بازی هم با مساوی خاتمه یافته و باید ببینیم در سی امین بازی این دو تیم چه نتیجه ای رقم خواهد خورد.

بهترین برد تیم فجر مقابل استقلال تهران در سال ۸۷ با نتیجه چهار بر یک در ورزشگاه حافظیه رقم خورد و بهترین برد استقلال هم برابر فجرسپاسی با نتیجه پنج بر صفر بوده است  و پرگل ترین دیدار این دو تیم هم پنج بر ۲ به سود استقلال تمام شده است.

آخرین باری که این دو تیم در جام حذفی با هم بازی کرده اند مربوط به فینال پانزدهمین دوره این بازی ها بود که در سال ۸۱ برگزار شد که این دیدار را  استقلال با نتیجه ۲ بر یک به مقام قهرمانی دست یافت.

فرهاد مجیدی مهاجم تیم استقلال تهران با زدن ۶ گل بهترین گلزن دیدار تیم های استقلال تهران و فجر شهید سپاسی است.

جام حذفی در فصل ۹۸ سی و سومین دوره این بازی ها را پشت سر می گذارد، تیم استقلال تهران با هفت مقام قهرمانی پر افتخار ترین تیم این بازی هاست و فجر سپاسی هم  یک بار قهرمان شده و دو بار هم به عنوان نایب قهرمانی دست یافته است.

جام حذفی از سال ۱۳۵۵ کار خود را آغاز کرد و در اولین دوره ۲ تیم شهرستانی ملوان انزلی و تراکتورسازی تبریز فینالیست شدند که تیم ملوان جام را بالای سر برد و در سی و دومین دوره هم  در فصل  ۹۷ ،۹۸ تیم پرسپولیس قهرمان شد.

در مرحله یک هشتم نهایی سه تیم دسته یکی فجر سپاسی، مس کرمان و نود ارومیه شرکت دارند، شهرداری ماهشهر از دسته دوم حضور دارد و تیم استقلال ماهشهر هم از لیگ استانی در این مرحله بازی می کند.

همچنین در این مرحله ۱۱ تیم لیگ برتری شرکت دارند تا جمع  این مرحله را به ۱۶ تیم برساند.

براساس مصوبه شورای شهر شیراز قرار بود شهرداری این شهر ۲۰ دستگاه اتوبوس برای انتقال هواداران تیم فجر به تهران اختصاص یابد اما شهرداری شیراز اعلام کرده است که اتوبوس ها در اختیار زائران اربعین  سالار شهیدان برای اعزام کربلا قرار گرفته است.

۹۶۰۰ /۱۸۷۶ 

اخبار مرتبط