۸ میلیارد تومان اعتباربازسازی زیرساخت‎های شهری نور‎آباد جذب شد

خرم‎آباد - ایرنا - شهردار نورآباد گفت: هشت میلیارد و ۲۲۵ میلیون تومان اعتبار ردیف ماده ۱۰ برای جبران بخشی از خسارت سیل به زیر ساخت‎های شهری جذب شد.

علی نجات نورعلی روزچهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مجموع  این اعتبارات ۱۶ میلیارد تومان بوده که نیمی از آن بصورت اسناد بهادار به منظور اجرای ۱۱ طرح دراختیار این شهرداری قرار گرفت.
وی گفت: رقم جذب شده جهت اجرای طرح های توسعه پل های  ارتباطی  منصورآباد، کوی پاسداران و شهرداری، ترمیم و بهسازی دیواره های ساحلی رودخانه های گچینه و بادآور، لایروبی و بهسازی کانال های آب بر و رودخانه سطح شهر هزینه شده است .
 شهردار نورآباد افزود: در سیل  فروردین ماه سالجاری ۴۰ میلیارد تومان به تاسیسات زیربنایی و مبلمان شهری خسارت واردشد که با توجه به درآمدهای بسیار پایین شهرداری، جبران تمامی آن نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه است.

نورعلی با اشاره به تخریب ۶۳ هزار متر مربع فضای سبز در اثر سیل اضافه کرد: آسیب  سه دهنه پل ارتباطی، دیوار حفاظتی به طول ۲ هزار و ۴۰۰ متر، کانال سنگی همراه با دال بتنی به طول ۲ هزار متر ، چهار هزارو  ۵۰۰ مترمربع پیاده رو معابر، یک هزار و۲۰۰ متر جداول سطح شهر، از دیگر خسارت های سیل به زیرساخت های شهر نورآباد است.

نورآباد مرکز شهرستان دلفان با ۷۰ هزار نفر جمعیت در شمال استان لرستان قراردارد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =