تاکید دیپلمات کوبایی بر مقاومت در برابر فشارهای آمریکا

تهران-ایرنا- دیپلمات کوبایی تاکید کرد که این کشور هرگز در برار فشارها و دشمنی‌های آمریکا، برنامه‌ها و طرح هایش را کنار نمی‌گذارد و اراده ملت کوبا در برابر واشنگتن تضعیف نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری پرنسالاتینا، "اسکار لئون" دیپلمات ارشد کوبا روز گذشته طی سخنرانی در اجلاس یونسکو خاطر نشان کرد: هیچ چیز و هیچ کس نمی توانند مانع از پیشروی مردم کوبا در مسیر یک جامعه سوسیالیستی با هدف استقلال و عدم وابستگی به دیگران شود.

وی ضمن اشاره به تداوم سیاست های فعلی دولت هاوانا به رغم فشارها آمریکا، از آنهایی که بر روابط هاوانا- واشنگتن براساس احترام و منافع متقابل تاکید دارند، حمایت کرد.

با این حال این دیپلمات کوبایی تصریح کرد که به دلیل سیاست های خصمانه دولت کنونی آمریکا، روابط کوبا – آمریکا پرتنش است.

وی افزود: محاصره اقتصادی آمریکا علیه کوبا همچنان در حال تشدید است اما جامعه کوبا هرگز در برابر این دشمنی آمریکا پا پس نمی کشد.

اسکار لئون عنوان کرد که جامعه جهانی بار دیگر این فرصت را دارد تا درخواست پایان دادن به محاصره اقتصادی و تجاری آمریکا که بیش از ۶۰ سال علیه کوبا اعمال شده را طی رای گیری جدیدی در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح کند.

مجمع عمومی سازمان ملل پیش تر نیز طی رای گیری هایی خواستار پایان دادن به محاصره اقتصادی آمریکا علیه کوبا شده بود اما دولت واشنگتن اهمیتی برای این درخواست اعضای این سازمان قائل نشده است.

پیشتر میگل دیاز کانل رئیس جمهوری کوبا نیز ضمن محکوم کردن سیاست های خصمانه آمریکا علیه کشورهای چپ گرای آمریکای لاتین تاکید کرده بود: آمریکا همچنان برای کسب منابع و دارایی کشورهای چپ گرای آمریکای لاتین دندان تیز کرده و پس از ۶۰ سال محاصره اقتصادی، تجاوز و تهدید دیگر چه کاری می خواهند علیه هاوانا انجام دهند؟ کوبا و مردمش را نمی توان تسلیم کرد.

وی گفته است که سیاست های تهدیدی و تحریمی آمریکا علیه هاوانا از حمایت و پشتوانه بین المللی برخوردار نیست.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha