۳۳ درصد تعمیرات چرخ و محور واگن کشور در راه آهن اراک انجام می شود

اراک - ایرنا - مدیرکل راه آهن اراک گفت: بیش از ۳۳ درصد تعمیرات اساسی چرخ و محور واگن‌ها در کشور در راه آهن این شهرستان انجام می شود و این اداره کل در این خصوص رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

«محمد رضا قربانی» روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: تعمیرات اساسی ۱۳ هزار و ۱۵۶ مورد چرخ و محور واگن امسال در کشور انجام شد که چهار هزار و ۴۲۳ مورد آنها در راه آهن اراک انجام شده است.

وی  خاطر نشان کرد: ۲ هزار و ۶۷۹ مورد تعمیرات اساسی انواع واگن‌های باری امسال در کشور انجام شد که ۶۶۵ مورد این تعمیرات در راه آهن این شهرستان انجام شده است.

قربانی افزود: ۲۵ درصد تعمیرات اساسی انواع واگن‌های باری کشور امسال در راه آهن اراک انجام شده و این راه آهن در این حوزه رتبه دوم را در کشور به دست آورده است.

وی ادامه داد: تعمیرات اساسی واگن های باری در اراک توسط چهار شرکت تعمیراتی شامل احیا صنعت، احیا صنعت واگن پارس، برفره و فولاد درخشان انجام می شود.

 مدیرکل راه آهن اراک از افزایش فوق العاده ۳۲ رام قطار همزمان با بازگشت زائران اربعین ابا عبدالله الحسین خبر داد و گفت: با توجه به ازدحام زائران در مسیر بازگشت از کربلا این تعداد قطار در مسیر کرمانشاه و خرمشهر پیش بینی شده است.

قربانی افزود: این قطارها در روزهای ۲۵، ۲۶، ۲۷ و ۲۸ مهرماه امسال به صورت فوق العاده وظیفه خدمت رسانی و بازگشت زائران از شهرهای کرمانشاه، همدان و خرمشهر را برعهده دارند.

وی ادامه داد: با احتساب این ظرفیت در مجموع شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با ۹۰۸ رام قطار در ایام اربعین حسینی ( ۱۵ تا ۳۰ مهرماه ) به زائران خدمت رسانی می کند.

حوزه راه آهن اراک شامل ۴۴۱ کیلومتر خطوط ریلی در پنج استان قم, مرکزی, لرستان, همدان و کرمانشاه است که ۲۱ ایستگاه را تحت پوشش دارد.

۱۹۵۵/6012

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =