پرداخت تسهیلات تکمیلی ساخت واحدهای احداثی شهری در سرپل‌ذهاب آغاز شد

قصرشیرین- ایرنا- مدیربنیاد مسکن سرپل‌ذهاب گفت: پرداخت تسهیلات تکمیلی ساخت واحدهای احداثی شهری آغاز شده و تاکنون صاحبان یک هزار و ۵۰۰ واحد به بانک معرفی شده‌اند.

امین محمدی فرد روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع واحدهای معرفی شده به بانک تاکنون مالکان ۲۰ واحد با بانک عامل قرارداد منعقدکرده اند.

وی اظهارداشت: پرداخت وام تکمیلی ساخت، توسط دولت برای واحدهای مسکونی احداثی مصوب شده که در جریان زلزله آبان سال ۹۶ تخریب شده و اکنون به دلیل تورم و گرانی مصالح نیمه‌تمام مانده اند.

رئیس بنیاد مسکن سرپل ذهاب گفت: ۹ هزار متقاضی دریافت وام تکمیلی در شهر سرپل ذهاب وجود دارد که در مرحله اول این طرح، اعتبار پنج‌هزار فقره تسهیلات در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته و تاکنون تعداد یک هزار و ۵۰۰ پرونده به بانک معرفی شده است.
محمدی فراضافه کرد: تسهیلات تکمیلی ساخت واحدها ۱۲ میلیون تومان است که در اختیار واحدهای مسکونی احداثی قرار خواهد گرفت.

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱تن مصدوم و بیش از چهارهزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد استان گفته‌اند که همه واحدهای خسارت دیده را تا نیمه اول سال ۹۸ تکمیل می‌کنند.

۷۳۹۹/۳۰۱۲/‌۸۰۶۶