غرامت پرداختی به کشاورزان استان اردبیل افزایش می‌یابد

اردبیل - ایرنا - معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: با پیگیری‌های انجام شده با جدیت دنبال افزایش میزان غرامت‌های پرداختی به کشاورزان بیمه شده استان هستیم.

محسن مصطفایی روز چهارشنبه در نشست با معاون امور بیمه‌ای صندوق بیمه محصولات کشور افزود: بدنبال ابلاغ میزان غرامت‌های قابل پرداخت به کشاورازن خسارت دیده این استان از طرف صندوق بیمه محصولات کشاورزی، در تعدادی از مناطق استان میزان ابلاغ شده مورد اعتراض این سازمان و  مدیریت‌های جهاد کشاورزی و کشاورزان منطقه قرار گرفت.

وی اظهار داشت: تاکنون جلسات متعددی با مدیریت‌ها و کارشناسان مربوطه و مسئولان و کارشناسان بیمه برگزار و مسائل و مشکلات موجود مورد بررسی قرار گرفته و موارد اعتراضی به مسئولان استانی و هیات مدیره صندوق بیمه کشاورزی اعلام شده است.

وی افزود: موارد اختلاف یک به یک بررسی و قرار شده اقدامات لازم برای افزایش غرامت پرداختی از طرف صندوق بیمه کشاورزی صورت بگیرد.

به گفته او ، سازمان جهاد کشاورزی استان در احقاق حق کشاورزان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

استان اردبیل دارای ۲۲۵ هزار هکتار اراضی آبی، ۵۱۵ هزار هکتار اراضی دیم و ۴۱ هزار هکتار اراضی باغی است که سالانه بیش از ۴.۵ میلیون تن انواع محصولات زراعی، باغی و دامی را تولید می‌کند.

بارش نابهنگام برف در استان اردبیل و خسارت باغات در سال‌های گذشته نیز اتفاق افتاده و کارشناسان، بیمه کردن باغ‌ها و کاشت درختان سازگار با شرایط دمایی منطقه را منطقی‌ترین راه کاهش خسارت به باغداران و کشاورزان منطقه می‌دانند.

از میان ۴۱ هزار هکتار سطح باغ‌های میوه در استان اردبیل، تنها ۱۲ هزار و ۵۰ هکتار بیمه شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =