رقم بودجه دانشگاه‌های خصوصی برای پژوهش پایین است

تهران- ایرنا- معاون پژوهشی دانشگاه سوره گفت: انجام طرح‌های پژوهشی در سیستم خصوصی به دلیل کمبود بودجه امکان کمی برای انجام فعالیت دارند؛ زیرا دانشگاه های خصوصی و غیرانتفاعی بودجه چندانی ندارند.

جواد صادقی در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش درباره فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه سوره در بخش پژوهش اظهارداشت: پایان نامه‌ها معمولا بخش مهمی از پژوهش است که دانشجوها درگیر آن هستند اما دانشجویان به جز پایان نامه در سایر بخش‌ها فعالیت چندانی ندارند. فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه به کتابخانه و طرح‌های پژوهشی مربوط می شود که در این راستا می توان به مجله هنرهای تجسمی اشاره کرد.

وی با یادآوری اینکه دانشگاه سوره در امور چاپ کتاب فعال است، یادآورشد: این دانشگاه اعلام آمادگی کرده تا از پژوهشگران در بخش انتشار کتاب‌های روز دنیا حمایت لازم را به عمل آورد.

صادقی خاطرنشان کرد: معمولا در دانشگاه سوره استادان پژوهش انجام می‌دهند، نوشتن مقاله، انتشار کتاب، برگزاری نمایشگاه‌های هنری و ورک‌شاپ‌ها؛ از جمله فعالیت‌های استادان در حوزه پژوهش اما انجام طرح‌های پژوهشی مستقل در این حوزه کم است.

وی همچنین درباره ارتباطات بین‌المللی دانشگاه سوره تصریح کرد: یکی از فعالیت های بین المللی این دانشگاه همکاری با یک دانشگاه معتبر فیلم ساز در آلمان بود، در هفت دوره دانشجو و استادان آلمانی به دانشگاه سوره اعزام شدند و از سوی دیگر بعضی استادان نیز به این دانشگاه در آلمان برای مبادله تجارب یکدیگر رفتند.

معاون پژوهشی دانشگاه سوره یادآور شد: مجموعه‌ای از فیلم‌های کوتاه به نام پل با همکاری دانشگاه معتبر آلمانی تهیه شده که در راستای هم‌فهمی بیشتر فرد و شهر بود. این فیلم در برخی  شهرهای ایران و اروپا به نمایش درآمد.

صادقی افزود: دانشگاه سوره با دانشگاه معتبر ساپینزا ایتالیا نیز ارتباط برقرار کرده، چاپ کتب مشترک و تبادل استاد با این دانشگاه ایتالیایی صورت گرفته است، یکی از استادان با تجربه این دانشگاه در دانشگاه سوره کلاس درس و همچنین کارگاه‌های آموزشی برگزار کرده است. همچنین دانشگاه سوره یک دفتر مشترک با این دانشگاه نیز دارد.

وی یادآورشد: دانشگاه سوره در نظر دارد ارتباط با کشورهای همسایه و اروپایی را افزایش دهد، اما بخشی از این ارتباط  به مسائل بودجه ای مانند افزایش نرخ ارز مربوط می شود که کار را دشوار کرده است.

معاون دانشگاه سوره خاطرنشان کرد: کشورهای اسلامی؛ از جمله کشورهای مورد هدف دانشگاه برای برقراری ارتباط علمی هستند، در حال حاضر با دانشگاه‌های کوفه و بغداد ارتباط برقرار شده اما هنوز به سرانجام نرسیده است.

صادقی افزود:کشورهای عضو اکو و همچنین آلمان و ایتالیا در کشورهای هدف ما قرار دارند، اگر کمبود بودجه رفع شود، می توان ارتباط موثرتری در عرصه بین المللی ایجاد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =