صندوق حمایت از تحقیقات صنایع پیشرفته، حامی طرح‌های تعاونی البرز

کرج - ایرنا - سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز گفت: صندوق تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته کشور با انعقاد تفاهم نامه‌ای با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نسبت به ارائه تسهیلات و ضمانت‌نامه ها به طرح‌های تعاونی‌های تولیدی صنایع پیشرفته، نوین و وابسته در بخش تعاونی البرز اقدام می‌کند.

حسین فلاح نژاد روز چهارشنبه با تبیین تفاهم‌نامه منعقد شده با صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته کشور افزود: این تفاهم نامه در راستای تحقق اهداف مقرر در سند چشم انداز و سیاست‌های کلی علم و فناوری و رونق تولید و به منظور تقویت اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه صنایع و خدمات مبتنی بر علوم و فناوری‌های جدید و همسو در تعالی بخش تعاون کشور منعقد شد.

وی ادامه داد: صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در راستای اجرای این تفاهم نامه در ۲ زمینه تسهیلات و صدور ضمانت‌نامه به طرح‌های صنایع پیشرفته و نوین در حوزه تعاون خدمات ارائه می‌کند و همه تعاونی‌های واجد شرایط در استان البرز نیز می توانند از امتیازهای این صندوق بهره‌مند شوند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز درباره طرح‌های مورد قبول در این صندوق برای ارائه تسهیلات و صدور ضمانت نامه اظهار داشت: طرح‌های تعاونی مشمول این حمایت‌ها شامل صنایع پیشرفته، نوین و وابسته از جمله صنایع الکترونیک، سخت افزار و نرم افزار، بیوتکنولوژی، مواد نو، لیزر و فناوری‌های زیستی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، اتوماسیون، تجهیزات پیشرفته پزشکی و آزمایشگاهی، انرژی‌های نو و فناوری نانو تکنولوژی با اولویت تولید داخل، ایجاد اشتغال، صادرات، فناوری ها نوین وتحقیقات است.

فلاح نژاد خاطرنشان کرد: تعهدات این صندوق در راستای حمایت از تعاونی‌ها شامل مواردی از جمله برگزاری آموزش‌ها، مشاوره و ارزیابی مالی و اقتصادی طرح‌ها، اعطای تسهیلات مالی مطابق ضوابط صندوق، ‌معرفی واحدهای فناور و صاحب ایده به معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همکاری در راه اندازی و بهره برداری از مراکز نوآوری بخش تعاون در حوزه های مرتبط است.

وی درباره شرایط عمومی تسهیلات و صدور ضمانت نامه های این صندوق اضافه کرد: نرخ سود تسهیلات صندوق بین پنج تا ۱۵ درصد بنا بر امتیاز کسب شده و موضوع فعالیت و وضعیت طرح به طور متوسط حدود ۱۲ درصد و حداقل سهم آورده متقاضی ۲۰ درصد کل سرمایه گذاری مورد نیاز است و در بخش صدور ضمانت‌نامه‌ها نیز ضمانت‌نامه‌ها از نوع  پیمان و تضمین حسن انجام کار در چهار گروه خواهد بود.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز افزود: تعاونی های واجد شرایط در استان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به مدیریت تعاون این اداره‌کل مراجعه کنند.

فعالیت بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی و ۱۵۰ برند (الگو) در البرز، این استان را به یکی از قطب های صنعت و تولید در کشور تبدیل کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =