پایانه مرزی مهران آمادگی کامل برای پذیرش هر تعداد زائر اربعین را دارد

ایلام - ایرنا - مدیر پایانه مرزی مهران گفت: این پایانه برای پاسخگویی مناسب و مطلوب به زائران اربعین حسینی برنامه ریزی کرده و آمادگی کامل برای پذیرش هر تعداد و هر میزان زائر را دارد.

مجتبی سلیمانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از بامداد امروز تاکنون ۱۵ هزار زائر خروج و ۶۶ هزار نفر از مرز مهران وارد کشور شدند.

وی با بیان اینکه جریان تردد زائران در حال حاضر برعکس شده و تعداد زیادی در حال بازگشت هستند، اظهار داشت: از نظر فضای خدمات دهی به زائران مشکلی نداریم و حدود ۶۴ گیت برای تردد پیش بینی شده که در حال حاضر ۲۰ گیت آن فعال است و در صورت نیاز سایر گیت ها متناسب با شرایط فعال خواهد شد.
مدیر پایانه مرزی مهران اضافه کرد: زیر ساخت های لازم در پایانه مرزی فراهم شده و با تمام ظرفیت در حال فعالیت هستیم و خوشبختانه مشکلی تاکنون نداشته ایم.
سلیمانی در مورد فعالیت پایانه برکت نیز گفت: همکاران ما در اداره کل حمل و نقل استان ایلام خدمات رسانی خوبی در این مکتن برای انتقال زائران به شهرهای خود برکت ارائه می دهند و کمترین نارضایتی در این خصوص وجود دارد.
وی با اشاره به موج بازگشت زائران مراسم اربعین حسینی افزود: تا قبل از اربعین پیش بینی می شود بطور میانگین روزانه حدود ۱۲۰ هزار نفر ورود از پایانه مرزی مهران داشته باشیم اما بعد از اربعین این میزان افزایش پیدا می کند چون تعداد بسیاری از زائران مرز مهران را برای بازگشت انتخاب خواهند کرد.
مدیر پایانه مرزی مهران یادآور شد: با تمام ظرفیت در تمام حوزه ها فعالیت می کنیم و امیدواریم مشکلی پیش نیاید.
سلیمانی در ادامه در مورد فعالیت دست فروشان در پایانه مرزی مهران اظهار کرد: هر سال این معضل را داریم، امسال سعی شده دست فروشان در خارج از پایانه ساماندهی شوند.
وی ادامه داد: مشکل اصلی موکب هایی است که در پایانه مستقر شده اند و این باعث ترافیک، ازدحام و نارضایتی شده ضمن اینکه در بحث رعایت مسائل بهداشتی و جمع آوری پسماند نیز معضلاتی ایجاد کرده اند.
وی اضافه کرد: براساس قانون استقرار موکب ها در محوطه پایانه ممنوع است اما برخی نهادها و ارگان ها همکاری نمی کنند.
مدیر پایانه مرزی مهران همچنین با اشاره به فضای اداری مورد نیاز این پایانه گفت: در بحث زیرساخت ساختمانی در حوزه فضای اداری با مشکلاتی مواجه هستیم که امیدواریم اعتبارات لازم برای اجرای طرح جامع پایانه مرزی مهران تامین و این طرح اجرایی شود.

به گزارش ایرنا، تاکنون  ۲ میلیون و ۷۷۵ هزار و ۵۵۳ نفر از مرزهای خروجی ایران به عراق عزیمت کرده اند که از این تعداد تا شب گذشته ۹۱۱ هزار و ۹۴۹ نفر به کشور بازگشته اند و در حال حاضر یک میلیون و ۸۶۳ هزار و ۶۰۴ نفر هنوز در خاک عراق هستند.

بنابر اعلام رئیس ستاد مرکزی اربعین بیش از ۶۰ درصد از مجموع زائران اربعین امسال از مرز بین المللی مهران به عتبات عالیات در کشور عراق تردد داشتند.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.
پیش بینی می شود در ایام اربعین امسال ۷۰ درصد از مجموع زائران مرز مهران را برای تردد انتخاب کنند و به طور معمول در این ایام روزانه بیش از ۲۰۰ هزار نفر از مرز مهران راهی عتبات عالیات شده و یا از این مسیر باز می‌گردند.

اربعین سال گذشته ۲ و نیم میلیون زائر از مرز مهران تردد کردند که پیش بینی می شود امسال این میزان تردد از سه میلیون نیز فراتر رود.

۹۲۵۴/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =