۲۴ مهر ۱۳۹۸، ۱۰:۳۷
کد خبر: 83519543
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

دانشگاه تبریز با ۲۰۰ دانشگاه دنیا تفاهم‎نامه همکاری دارد

تبریز - ایرنا - رئیس دانشگاه تبریز با بیان اینکه این دانشگاه در خط مقدم توسعه ارتباط بین المللی با دیگر دانشگاه‌های دنیا قرار دارد، گفت: در حال حاضر با ۲۰۰ دانشگاه دنیا تفاهم‌نامه همکاری مشترک داریم که از این تعداد حدود ۸۰ تفاهم‌نامه با دانشگاه‌های ترکیه است.

 میررضا مجیدی روز چهارشنبه در دیدار با رئیس اتحادیه دانشگاه‌های اوراسیا در تبریز، اظهار کرد: تبریز مهد تاریخ، تمدن، علم و ادب ایران است و در این راستا نیز دانشمندان و عالمان بزرگی را تربیت کرده است.

وی گفت: حدود ۸۰۰ سال پیش دانشگاه کارآفرینی به نام ربع رشیدی در شهر تبریز وجود داشت که در این مرکز در بیشتر رشته های مورد نیاز آن روز جامعه، به زبان های زنده دنیا دانشجو تربیت می شد و دانشگاه تبریز نیز در امتداد همین دانشگاه تاسیس شده است.

رئیس دانشگاه تبریز با بیان اینکه این دانشگاه در سال ۱۳۲۶ با تاسیس دو دانشکده ادبیات و پزشکی فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر با داشتن بیش از ۲۱ دانشکده، ۱۰ مرکز پژوهشی و قطب علمی، ۸۰۰ نفر عضو هیات علمی و ۲۵ هزار دانشجو یکی از دانشگاه های بین المللی و برتر کشور است، افزود: این دانشگاه در خط مقدم توسعه ارتباط بین المللی با دیگر دانشگاه های دنیاست و از این رو در حال حاضر با ۲۰۰ دانشگاه دنیا تفاهم نامه همکاری مشترک دارد.

وی تاکید کرد: دانشگاه تبریز با توجه به ظرفیت هایی که در حوزه های مختلف تولید علم و فناوری دارد، آماده هر گونه توسعه همکاری های مشترک با دیگر دانشگاه های جهان و به خصوص با دانشگاه های عضو اتحادیه  اوراسیا است.

مصطفی آیدین رئیس اتحادیه دانشگاه‌های اوراسیا نیز در این دیدار با تشریح برخی ظرفیت های دانشگاه های عضو این اتحادیه، همکاری بیشتر در حوزه های مختلف با دانشگاه تبریز را خواستار شد.

وی تاکید کرد: دانشگاه های عضو اتحادیه در حوزه های مختلف تولید علم و فناوری ظرفیت های فراوانی دارند که باید از این ظرفیت ها برای شکوفایی و توسعه کشورها و ملت های منطقه استفاده شود.

رئیس اتحادیه دانشگاه‌های اوراسیا همچنین با تشریح تجربیات این اتحادیه در برقراری شبکه دانشگاهی مبتنی بر تبادل علم و فناوری و نیز تجربیات خود در تاسیس دانشگاه بزرگ آیدین استانبول با برنامه های نوین آموزشی و فناورانه، آمادگی خود را جهت انتقال این تجربیات و نیز استفاده از ظرفیت عالی دانشگاه تبریز به عنوان دانشگاهی با قدمت دیرینه، اعلام کرد.

دانشگاه تبریز با داشتن بیش از ۲۱ دانشکده، چندین پژوهشکده و گروه پژوهشی، قطب علمی، ۸۰۰ نفر عضو هیات علمی، بیش از ۲۴ هزار  نفر دانشجو و ۴۵۷ هزار مترمربع فضای آموزشی، کمک آموزشی و پژوهشی و به جهت همجواری با دانشگاه های بزرگ کشورهای منطقه، به عنوان بزرگ ترین مرکز علمی غرب و شمال غرب کشور، عهده دار بخش بزرگی از مسئولیت تولید علم و فناوری و رقابت در عرصه های بین المللی است.

۶۱۳۲/۳۰۷۱

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha