راه‌اندازی ۶۰ واحد دانش‌بنیان نتیجه توجه به ظرفیت جوانان در ارومیه

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی گفت: ۶۰ واحد فناور دانش‌بنیان و آموزشی در شهرک فناوری الکترونیک و صنایع غذایی ارومیه فعال بوده و ۱۸۰ جوان نخبه در حوزه‌های مختلف فناورانه مشغول تحقیق و تولید دانش بنیان هستند.

علی عبدلی‌ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این واحدها در بخش‌های تولید دستگاه‌های دور کننده حشرات موذی، تجهیزات برق الکتریکی، تولید اسباب بازی‌های رباتیک، تابلوهای روان و پرینترهای سه بعدی فعالیت می‌کند.

وی اظهار داشت: تولید دوربین‌های مداربسته و  تجهیزات پزشکی از دیگر بخش‌هایی است که واحدهای فناور مستقر در برج فناوری خدمات کسب و کار مشغول فعالیت هستند.

وی با اشاره به اینکه در بخش دیگری از برج فناوری خدمات کسب و کار کلینیک تخصص صنعت راه‌اندازی شده است، ادامه داد: ۶۰ واحد تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان از خدمات پنج دپارتمان کلینیک تخصص صنعت بهره‌مند شده‌است.

وی اظهار داشت: این واحدها از تولیدی‌های فعال در شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی بوده که از خدمات مشاوره‌ای در بخش‌های کیفی، بهره‌وری، بازاریابی، مسائل بانکی، دانش‌بنیان و فناورانه بهره‌مند شده‌ است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی گفت: همچنین ۲۳ مشاور متخصص در کلینیک‌ صنعتی برج خدمات فناوری و کسب و کار شهرک فناوری ارومیه مستقر است تا مشاوره‌های لازم را به متقاضیان ارائه کنند.

شهرک فناوری الکترونیک و صنایع غذایی ارومیه سومین شهرک فناوری کشور بوده که در ارومیه به بهره برداری رسیده است؛ این شهرک در زمینی به مساحت ۳۲ هکتار ایجاد شده و برج خدمات فناوری و کسب و کار آن نیز با زیربنایی هشت هزار و ۸۰۰ مترمربع میزبان واحدهای فناور، دانش بنیان و آموزشی است.

۹۹۱۸/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =