۲۵ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۳
کد خبرنگار: 1062
کد خبر: 83519528
۰ نفر

برچسب‌ها

«منهای دیروز» «در این اطراف جنگی نیست»

تهران- ایرنا - «منهای دیروز» و «در این اطراف جنگی نیست» عناوین نمایشگاه‌های هنرمندان هنرهای تجسمی در کنار ده‌ها نمایشگاه دیگر میزبان علاقه‌مندان به تماشای آثار هنری هستند.

 همزمان با پایان اولین ماه فصل پاییز هنرمندان هنرهای تجسمی اهل هنر را به گالری‌گردی آخر هفته دعوت می‌کنند.

هنرمندان تجسمی در گالری زاویه

نمایشگاه آثار مدرن هنرمندان هنرهای تجسمی جمعه ۲۶ مهر در گالری زاویه افتتاح می شود. این نمایشگاه در شمیران، دزاشیب، جنب آتش نشانی، خیابان رمضانی، کوچه رضا عباسی، پلاک ۸ است.

خودنگاره در نگارخانه نگر
نمایشگاه نقاشی اکرم بیرامی با عنوان خودنگاره جمعه ۲۶ مهر در گالری نگارخانه نگر افتتاح می شود و تا دوشنبه ۶ آبان ادامه خواهد داشت.  محمد معین الدینی در بیانیه این نمایشگاه نوشته است: «اکرم را چند سالی است که می شناسم، دغدغه نقاشی دارد و البته مثل هر انسان دغدغه مند دیگری تردید. او برای پاسخ به تردیدهایش، خودش را در برابر آینه و بوم‌هایش گذاشته است و فاصله بین خود و پندارهایش را با نقاشی پر کرده است. به همین دلیل به نظر من نقاشی های اکرم بیش از هرچیز به مونولوگ شبیه هستند، با این تفاوت که جای واژگان را خط و رنگ پر کرده اند. خودنگاره های اکرم بخشی از آگاهی فردی او از جهان درون و برونش را به نمایش می گذارند. او در نقاشی هایش خودش را از جهان واقعی اش جدا نمی کند، او در نقاشی هایش نه ژست گرفته و نه تظاهر به دیگر بودگی کرده است؛ شاید که نخواسته چیزی به ما دیکته کند تا خودش را به شکل دلخواه جلوه دهد؛ او در پس ضعف و قوت کارهایش سادگی، صداقت و یک واقع گرایی ناب را به نمایش می گذارد و به این طریق از هویت خودش حفاظت می کند؛ به همین دلیل نقاشی هایش از یک بیان رئالیستی قدرتمند برخوردار شده اند. دیدن نقاشی های اکرم سخت نیست چون به سادگی مخاطب را به دور از فلسفه بافی به دورن تابلوهایش راه می دهد.

این رویداد در قیطریه، ضلع جنوبی پارک، خیابان روشنایی، کوچه دلارارم، پلاک ۳۳ برگزار می شود.

مهر عاشقان در گالری آیریک
نمایشگاه گروهی هنرهای تجسمی با عنوان سه شنبه ۲۳ مهر  افتتاح شد  و تا ۳۰ مهر ادامه دارد. این نمایشگاه در اتوبان ستاری بلوار فردوس شرق، نبش وفا اذر، مجتمع ایریک سنتر جنوبی، واحد۱۰۲ واقع شده است.

منظر گم در گالری آ

نمایشگاه طراحی جعفر صادقی با نام منظر گم و نمایشگاه چاپ دستی، طراحی و نقاشی شیوا پرهام با نام رنج فیلی ۱۹ تا ۲۹ مهر در گالری آ به نشانی خیابان کریم‌خان زند، خیابان عضدی (آبان جنوبی)، کوچه اردشیر ارشد، شماره ۷ برقرار است.

بی‌زادگاه در گالری اُ

نمایشگاه نقاشی علیرضا چلیپا با نام بی‌زادگاه ۱۹ تا ۳۰ مهر در گالری اُ به نشانی خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸، طبقه اول برپاست.

نقاشی در آرت سنتر باغ

نمایشگاه مروری بر آثار قدرت‌الله عاقلی ۱۹ مهر تا ۶ آبان در آرت سنتر باغ به نشانی فرمانیه، بلوار اندرزگو، انتهای خیابان سلیمی شمالی، شماره ۱۴۷، باغ انجمن خوشنویسان برگزار می‌شود.

منهای دیروز در گالری آس

نمایشگاه گروهی مجسمه منهای دیروز ۱۹ مهر تا ۶ آبان در گالری آس به نشانی شریعتی، بالاتر از پل رومی، جنب بانک پارسیان، پلاک ۱۸۳۱ میزبان هنردوستان است.

مروری بر آثار مونا پاد ۱۳۹۸ – ۱۳۸۵ در گالری اعتماد

نمایشگاه حجم مروری بر آثار مونا پاد ۱۳۹۸ – ۱۳۸۵،  ۱۹ مهر تا ۷ آبان در گالری اعتماد برپاست. این گالری در میدان هفت‌تیر، مفتح جنوبی، بن‌بست شیرودی پلاک ۲۵ قرار دارد.

تهران دیدن در گالری الهه

همزمان با پایان اولین ماه پاییز، هنرمندان هنرهای تجسمی آثار خود را برای اهل هنر نمایش می‌دهند. نمایشگاه عکس، فیلم/ویدئو تهران دیدن با آثاری از آرش اکبری سنه ۱۹ مهر تا ۲ آبان در گالری الهه برپاست. این گالری در خیابان آفریقا، انتهای خیابان گلفام، سمت راست، بن بست امینی، پلاک ۳ قرار دارد.

جا در گالری این‌جا

نمایشگاه گروهی حجم جا با کیوریتوری محمدحسین عماد ۱۹ مهر تا ۱۰ آبان در گالری این‌جا به نشانی خیابان نوفل لوشاتو، کوچه پدرام، شماره ۴، طبقه همکف برپاست.

عکس تئاتر در گالری بهارک

نمایشگاه عکس تئاتر پیام احمدی کاشانی ۱۹ تا ۲۵ مهر در نگارخانه بهارک به نشانی ده‌ ونک، خیابان شهید صابری، کوچه یکم، پلاک یک برپاست.

۸۰ سال جواد مجابی از نگاه هنرمندان در گالری ثالث 

نمایشگاه گروهی ۸۰ سال جواد مجابی از نگاه هنرمندان ۱۹ تا ۳۰ مهر در گالری ثالث برپاست. این گالری در خیابان کریم‌خان زند بین ایرانشهر و ماهشهر شماره ١٤٨ قرار دارد.

گفت‌وگو: نادیده ده ساله در گالری دستان+۲

نمایشگاه آثار شیزارو با نام گفت‌وگو: نادیده ده ساله ۱۹ مهر تا ۱۰ آبان در گالری دستان+۲ برپاست. علاقه‌مندان می‌توانند به نشانی خیابان فرشته، خیابان بیدار، شماره ۸ طبقه ۲ مراجعه کنند.

مسخ تاریخ در گالری دنا

نمایشگاه آثار کیومرث کیاست با نام مسخ تاریخ ۱۹ مهر تا ۳ آبان در گالری دنا برپاست. علاقه‌مندان می‌توانند به نشانی خیابان سپهبد قرنی، بعد از چهار راه طالقانی، کوچه سوسن، پلاک۴، طبقه ۲ مراجعه کنند.

افق رویداد در گالری زیرزمین دستان

نمایشگاه آثار کیمیا کاموری با نام افق رویداد ۱۹ مهر تا ۳ آبان ماه در گالری زیرزمین دستان، به نشانی خیابان فرشته، خیابان بیدار، پلاک ۶ میزبان علاقمندان است.

ممر آمود در گالری ژاله

نمایشگاه چیدمان مرضیه خالقی با نام ممر آمود ۱۹ تا ۲۶ مهر در گالری ژاله برگزار می‌شود. این گالری به نشانی ایرانشهر، کوچه نوشهر، پلاک ۳ قرار دارد.

در این اطراف جنگی نیست در گالری سایه

نمایشگاه عکس امیرحسین حشمتی با نام در این اطراف جنگی نیست،  ۱۹ مهر تا ۱ آبان در گالری سایه برپاست. این گالری در خیابان کریم‌خان، خیابان سنایی، خیابان سیزدهم، شماره ۲۱ قرار دارد.

روزنامه ایران در گالری سیحون

نمایشگاه آثار یزدان سعدی با نام روزنامه ایران ۱۹ مهر تا ۱ آبان در گالری سیحون به نشانی خیابان وزرا، خیابان چهارم، پلاک ۱ برگزار می‌شود.

کپی برابر اصل در گالری شمیده

نمایشگاه عکس آی سودا اکثت با نام کپی برابر اصل ۱۹ تا ۲۹ مهر در گالری شمیده واقع در میرداماد، میدان مادر، خیابان شهید سنجابی برپاست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =