حفظ سرمایه‌های ملی در گرو توجه به پدافند غیرعامل است

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: حفظ و حراست از سرمایه‌های ملی و جان و مال شهروندان و همچنین مقابله با تهدیدهای دشمنان با توجه ویژه به پدافند غیرعامل امکان پذیر است.


هدایت الله جمالی پور روز چهارشنبه در دیدار با معاون استان های پدافند غیر عامل کشور گفت: در صورت بی توجهی به حفظ و حراست از منابع و سرمایه های موجود کشور بدون شک شاهد خسارت های جبران ناپذیری خواهیم بود.

استاندار قزوین با اشاره به تنوع تهدیدات دشمن، تصریح کرد: دانشگاه ها در حوزه پدافندی باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرند تا جایی که پدافند غیرعامل به عنوان یکی از واحدهای درسی قرار داده شود.

به گفته وی، در حوزه حفظ سرمایه های موجود نیز  باید با آگاه سازی و حساس کردن آحاد جامعه اقدام کرد.

استاندار قزوین به ظرفیت های پدافند غیرعامل اشاره کرد و افزود: در حالی که همگان تصورشان از این حوزه به جنگ معطوف می شود اما در واقع توجه به پدافند غیر عامل موجب پیشگیری از این رخداد می شود.

جمالی پور اضافه کرد: در استان قزوین از استحکامات بنا گرفته تا تاسیسات زیربنایی و روبنایی در بخش پدافند غیر عامل مورد توجه جدی قرار دارند و سعی شده تمامی حوزه های پیرامونی آنها جدی گرفته شود.

وی با بیان اینکه اقدامات خوبی در حوزه پدافندی استان صورت گرفته است،اظهار داشت: برای رسیدن به نقطه مطلوب راه درازی داریم که بخشی از مشکلات با ارایه و اجرای طرح جامع مرتفع خواهد شد.

پدافند عیرعامل به مجموعه اقداماتی غیرنظامی اطلاق می شود که به کارگیری آن موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن می شود. 

۸۰۵۴ / ۳۰۱۳