اتحادیه زعفران نقشی در تعیین حق‌الزحمه کارگران فراوری این محصول ندارد

تربت‌حیدریه- ایرنا- رییس اتحادیه زعفران و خشکبار تربت‌ حیدریه گفت: این اتحادیه در تعیین حق‌الزحمه کارگران فراوری محصول زعفران شامل مراحل برداشت و پرکنی گل زعفران نقشی ندارد زیرا تعیین دستمزد در این خصوص تابع شرایط بازار است.

کاظم خلیلی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این بدان خاطر است که در مدت ۴۵ روز برداشت زعفران بسته به شرایط آب و هوایی و نیاز بازار و نیز وجود کارگران، سطح دستمزد تغییر می کند.
وی اظهار داشت: در تربت حیدریه میزان حق الزحمه کارگران برای برداشت گل زعفران از ساعت پنج بامداد تا ۱۴ روزی ۵۰۰ هزار تا ۸۰۰ هزار ریال است که به جز مبلغ دستمزد، تامین صبحانه و ناهار کارگران توسط کارفرما الزامی است.
وی با بیان اینکه حق الزحمه پاک کردن گل زعفران نیز بابت هر سه کیلو گرم بین ۴۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار ریال است گفت: این رقم نیز ممکن است بسته به کیفیت گل زعفران و میزان درخواست کارفرما تغییر کند.
علی اکبر اسماعیل پناه رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تربت حیدریه نیز گفت: طبق قانون کار حداقل دستمزد کارگر برای هفت و نیم ساعت کار در روز ۵۰۵ هزار و ۶۲۷ ریال است که البته صبحانه و ناهار جزو مطالبات قانونی حساب نمی شود و توافقی است.

رییس اداره تامین اجتماعی تربت حیدریه نیز به خبرنگار ایرنا گفت: طبق قانون تامین اجتماعی تنها بیمه کارگرانی محاسبه می شود که لیست حق بیمه توسط مسئول کارگاه ارسال شود.
حسن خردنیا افزود: چاه موتورهای کشاورزی، باغ های پسته و زمین های مالک دارای لیست بیمه هستند ولی زمین های کوچک کشاورزی فاقد کد کارگاه هستند و این کارگران باید به صورت خویش فرما، خود را بیمه کنند یا برای تعیین تکلیف بیمه خود به این نهاد مراجعه نمایند.

۷۹ درصد نیروی کار تربت حیدریه در گستره ۹۰ هزار هکتاری زمینهای کشاورزی و باغی این شهرستان به کشاورزی اشتغال دارند.
بخش کشاورزی تربت حیدریه با تولید ۳۷ نوع محصول زراعی و ۳۱ نوع محصول باغی به ترتیب رتبه های پنجم و سوم را از این نظر در خراسان رضوی دارد. یکی از شاخص ترین محصولات این شهرستان که در ایران و جهان رتبه نخست را به خود اختصاص داده زعفران است.
شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =