طرح جمع‌آوری متکدیان گنبدکاووس در ایستگاه پایانی

گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار ویژه گنبدکاووس درشرق استان گلستان به اشاره به آماده شدن ساختمان نگهداری متکدیان توسط شهرداری، از همه دستگاه‌های اجرایی و خدماتی، انتظامی و قضایی شهرستان برای اجرای طرح جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان و ریشه‌کنی این پدیده شوم اجتماعی دعوت به مشارکت کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالقدیر کریمی روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی اجرای طرح جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان این شهرستان، اظهار داشت: پیش از این فقدان مکان مناسب برای نگهداری متکدیان در گنبدکاووس سبب شده بود تا این طرح به صورت کامل اجرا نشود و با افتتاح ساختمان محل نگهداری متکدیان، این طرح با قدرت اجرا خواهد شد و افزون بر آن، همکاری و مشارکت همه دستگاه‌های متولی براساس مصوبه شورای عالی اداری کشور درخصوص ساماندهی متکدیان ضروری است.

وی گفت: وجود تعداد زیادی از متکدیان در سطح شهر گنبدکاووس علاوه بر زشت کردن چهره این شهر، برخی آسیب‌های اجتماعی را نیز به همراه داشته و بایستی برای همیشه بساط این معضل و پدیده نامیمون اجتماعی برچیده شود.

کریمی اضافه کرد: البته برای ریشه‌کنی این پدیده شوم اجتماعی نیاز به فرهنگ سازی در جامعه داریم تا از کمک کردن به متکدیان و معتادان متجاهر درسطح شهرستان پرهیز نمایند و کمک‌های انسان‌دوستانه خود را به نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی تحویل دهند.

وی، نقش آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و رسانه‌های ارتباط جمعی را برای فرهنگ‌سازی و آموزش به کودکان، نوجوانان و جوانان به منظور پرهیز از کمک کردن به افراد متکدی و نیز انتقال آموزش‌ها به خانواده‌هایشان را مهم دانست و تصریح کرد: درصورتی که کمک‌های مردمی برای مدتی به متکدیان قطع شود، بدون تردید آنها از این کار دست خواهند کشید.

فرماندار ویژه گنبدکاووس ادامه داد: برای موفقیت در اجرای طرح جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان و قبل از اجرای طرح، یک کمیته فرعی کارشناسی برای بررسی آسیب‌ها و نقاط ضعف و قوت اجرای آن در سال‌های گذشته، با حضور روسای دستگاه‌های متولی به سرپرستی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه این شهرستان تشکیل می‌شود.

کریمی گفت: پس از بررسی مسائل کارشناسی اجرای طرح جمع آوری و ساماندهی متکدیان و آماده شدن تجهیزات مورد نیاز در ساختمان نگهداری متکدیان گنبدکاووس، این طرح حداکثر ظرف یک هفته یا ۱۰ روز آینده شروع خواهد شد.

به گزارش ایرنا، معاون خدمات شهری شهردار گنبدکاووس نیز در این جلسه گفت: ساختمان نگهداری متکدیان این شهرستان با ظرفیت نگهداری ۵۰ متکدی در دو طبقه مجزا  برای آقایان و بانوان احداث و هفته گذشته افتتاح شد و اکنون استفاده از آن نیازمند برخی تجهیزات رفاهی و گازکشی است. 

هوشنگ ابراهیم بیگی افزود: براساس آمارهای قبلی و بررسی های انجام شده متاسفانه ۸۰ درصد متکدیان در شهر گنبدکاووس از شهرهای همجوار به این شهر می‌آیند که برخی از آنها نیز در قالب تیمی و گروهی به این شهرستان آورده می‌شوند.

به گزارش ایرنا، دراین جلسه دیگر روسای ادارات و نهادهای گنبدکاووس از جمله معاون دادستان عمومی و انقلاب و رییس پلیس پیشگیری انتظامی این شهرستان نیز آمادگی خود را برای اجرای طرح جمع آوری و ساماندهی متکدیان اعلام کردند.

گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است.

/۳۰۳۹/۱۸۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =