۲۴ مهر ۱۳۹۸،‏ ۹:۳۹
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 83519473
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح جامع پدافند غیرعامل نقشه راه تهدیدشناسی است

قزوین - ایرنا - یک مسئول سازمان پدافند غیرعامل گفت: طرح جامع پدافند غیرعامل نقشه راه مناسبی برای تهدیدشناسی دشمنان در حوزه‌های مختلف به شمار می رود.

معاون امور استان های پدافند غیرعامل کشور روز چهارشنبه در دیدار با هدایت الله جمالی استاندار قزوین گفت: تقویت آمادگی در حوزه دیپلماسی دفاعی سرفصل اقدامات پدافند غیرعامل محسوب می شود.

غلامعلی حیدری افزود: طرح جامع پدافند غیرعامل براساس توافق نامه ای با وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه دنبال و پیگیری می شود و براساس آن تمامی استان های کشور نیز موظف به تهیه این طرح شده اند.

وی قزوین را از استان های حیاتی کشور با توجه به فعالیت آن در حوزه های صنعتی و کشاورزی برشمرد ‌و اظهار داشت: خوشبختانه اقدامات خوبی نیز این استان در راستای تهیه طرح جامع پدافندی صورت گرفته است.

این مسول پدافندی خاطر نشان کرد: با توجه به شورای برنامه ریزی و کارگروه های مختلف، پشنهاد عضویت مدیرکل پدافند در کارگروه های یاد شده به لحاظ حساسیت های کار به استان ها داده شده است.

پدافند عیرعامل به مجموعه اقداماتی غیرنظامی اطلاق می شود که به کارگیری آن موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن می شود. 

۸۰۵۴