۳۰۰ زائر ایرانی به مراکز درمانی نجف انتقال یافتند

تهران- ایرنا- جانشین جمعیت هلال احمر استان تهران اعلام کرد: ۳۰۰ نفر از زائران در شهر نجف عراق برای مداوا به مراکز درمانی هلال احمر و بیمارستان‌های این شهر منتقل شدند.

ابراهیم تاجیک نوری روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: همچنین ۵۰ نفر نیز از شهر نجف به صورت هوایی و زمینی به مرزهای ایران انتقال داده شدند.

مسئول قرارگاه امداد و نجات ستاد اربعین استان تهران مستقر در نجف افزود: علاوه بر این بیماران دیگری از شهرهای کوفه، حله، کاظمین  و سامرا به مرزها منتقل شده اند.
وی اظهارداشت: تیم های واکنش سریع هلال احمر با آمبولانس و اتوبوس آمبولانس های مجهز به صورت شبانه روز در آماده باش هستند تا به بیماران و مصدومان احتمالی در کشور عراق خدمات رسانی کنند.

تاجیک نوری با بیان اینکه این جمعیت از ۱۴ مهر برای چند هدف در شهر نجف مستقر شده است اظهارداشت: در شرایط عادی مصدومان به مراکز درمانی عراق و در صورت نیاز، بیماران به ایران منتقل و در مرز مهران تحویل عوامل درمانی می‌شوند.

وی افزود: درمانگاه های هلال احمر با تجهیزات پزشکی و کادر متخصص درمانی در نجف و مسیر کربلا مستقر هستند.

مسئول قرارگاه امداد و نجات ستاد اربعین استان تهران مستقر در نجف مسمومیت، ضعف و بیحالی، سرماخوردگی و تروما (زمین خوردگی ، تصادف ، سقوط از ارتفاع و ...) را عمده مشکلات مراجعان به عوامل هلال احمر در نجف بیان کرد.

جانشین جمعیت هلال احمر استان تهران همچنین به زائران توصیه کرد: اگر فردی داروی خاص مصرف می‌کند حتما آن دارو را همراه خود بردارد و قبل از سفر فهرست مراکز درمانی و امدادی هلال احمر را داشته باشد.

۱۳۴۸/ ۱۰۰۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =