دموکرات‌ها خواستار مخالفت جمهوریخواهان با خروج نظامیان آمریکایی از سوریه شدند

تهران- ایرنا- رهبران دموکرات‌ها در کنگره از جمهوریخواهان خواستند تا از قطعنامه مخالفت با خروج نظامیان آمریکایی از سوریه حمایت کنند.

به گزارش تارنمای هیل، سخنگوی «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تأیید کرد که امروز (چهارشنبه) قطعنامه‌ای در مخالفت با تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور برای خروج از شمال سوریه به رأی گذاشته می‌شود.
تصویب این قعطنامه در مجلس نمایندگان باعث خواهد شد که «میچ مک‌کانل» رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا نیز آن را در سنا به رأی بگذارد.
پلوسی و «چاک شومر» رهبر اقلیت دموکرات در سنا با صدور بیانیه‌ای از جمهوریخواهان خواستند تا به این قعطنامه رأی مثبت بدهند.
پلوسی و شومر تأکید کردند: ناامنی و هرج‌ و مرجی که ترامپ با تصمیم فاجعه‌بار خود برای خروج سریع از شمال سوریه ایجاد کرد، مستلزم رهبری هوشمندانه و قوی کنگره است.
آنان همچنین گفتند: ما یک صدا از ترامپ می‌خواهیم که راهبردی روشن برای شکست داعش ارائه کرده و از جوامع کُرد حمایت کند تا اطمینان حاصل شود که ارتش ترکیه با خویشتنداری عمل می‌کند.
شومر و پلوسی ادامه دادند: این قطعنامه همچنین از «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه می‌خواهد که فوراً اقدام نظامی یکجانبه در سوریه را متوقف کند.
«الیوت انگلی» نماینده دموکرات نیویورک، «مایکل مک‌کال» نماینده جمهوریخواه تگزاس، سناتور دموکرات نیویورک «رابرت منندز» و «تاد یانگ» سناتور جمهوریخواه ایالت ایندیانا این قعطنامه را تنظیم کرده‌اند.
در همین حال، «لیندسی گراهام» سناتور جمهوریخواه کارولینای جنوبی و «کریس وان هالن» سناتور دموکرات مریلند لایحه‌ای تحریمی را علیه ترکیه آماده کرده‌اند.
ترکیه چهارشنبه هفته گذشته با هدف مقابله با پ.ک.ک و یگان‌های مدافع خلق (ی.پ.گ) و بازگرداندن آوارگان سوری به کشورشان عملیاتی نظامی با کمک تروریست‌های «ارتش آزاد سوریه» در شمال سوریه آغاز کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =