جابجایی بیش از ۴۰ میلیون نفر توسط اتوبوس‌های شهری ارومیه

ارومیه - ایرنا - رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ارومیه گفت: اتوبوس‌ها سالانه در این شهر ۴۰ میلیون نفر را جابجا می‌کنند.

مهدی مژدهی فر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد مسافر توسط ۳۴۲ دستگاه اتوبوس در مقاصد مختلف جابجا می شوند.

وی اظهار داشت: از این تعداد،  ۲۹۳ دستگاه متعلق  به بخش خصوصی و ۴۹ دستگاه ملکی است.

وی ادامه داد: برای توسعه ناوگان اتوبوس‌رانی شهر ارومیه قرار بود در سال گذشته و امسال ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جدید خریداری و به ناوگان اتوبوس رانی تزریق شود که با توجه به  وضعیت نقدینگی و تحریم‌ها، تنها ۱۴ دستگاه جدید وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شد.

رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ارومیه بیان کرد: ۸۶ دستگاه اتوبوس باقی مانده نیز با تامین نقدینگی به ناوگان اتوبوس رانی شهر ارومیه افزوده می‌شود.

مژدهی فر اضافه کرد: نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در سال های اخیر با بودجه شهرداری ارومیه انجام می شود که این امر مشکلاتی را ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه امسال هشت دستگاه اتوبوس شهری ارومیه بهسازی شده است، گفت: درسال گذشته نیز ۱۱۰ دستگاه اتوبوس در سطح شهر ارومیه با هدف رفاه شهروندی بازسازی شده بود.

وی اضافه کرد: متوسط عمر ناوگان اتوبوسرانی شهر ارومیه ۱۱ سال و میانگین عمر مینی بوس های شهری و روستایی شهر ارومیه ۱۵ سال است.

مژدهی فر افزود: در سال جاری علاوه بر بهسازی ناوگان اتوبوس رانی، یک عدد اتوبوس رمپ دار ویژه معلولان نیز در سطح شهر ارومیه ایجاد شده است که در تداوم آن ناوگان اتوبوس رانی ارومیه مجهز به رمپ ویژه معلولان می شود.

اتوبوس های درون شهری ارومیه سهم ۲۰ درصدی در حمل و نقل درون شهری ارومیه دارند.

۸۱۳۷/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =