وسایل کمک‌آموزشی به یاری دانش‌آموزان نابینا آمد

شیراز- ایرنا- تولید فلش‌کارت بریل ویژه دانش‌آموزان نابینا، برای نخستین بار به‌صورت آزمایشی در شیراز و برای مقطع هفتم متوسطه آغاز شد.

فلش کارت، نوعی کارت خلاصه‌نویسی شده است که دانش‌آموزان می‌توانند از آن در زمان‌های فراغت و برای مرور دروس بهره بگیرند.

مینا قائدی مددکار موسسه نابینایان توانگران کارآفرین در شیراز، در آیین رونمایی از این محصول که شامگاه سه‌شنبه ۲۳مهرماه در مراسم ویژه روز جهانی عصای سفید برگزار شد، در گفت‌ و گو با ایرنا عنوان کرد: همان‌گونه که دانش‌آموزان عادی برای درک بهتر دروس به ابزار کمک آموزشی نیاز دارند، این امکان را برای دانش‌آموزان نابینا فراهم کردیم که در کنار کتاب‌های درسی خود از فلش‌کارت هم بهره بگیرند.

او افزود: برای نخستین بار در ایران با چاپ فلش‌کارت‌های ویژه مقطع هفتم متوسطه، گامی برای برابرسازی دانش‌آموزان نابینا و بینا برداشته شد.

قائدی با بیان اینکه این کارت‌ها اعتماد به نفس دانش‌آموزان نابینا را افزایش می‌دهد و نیز به آن‌ها عزت نفس می‌بخشد، ابراز داشت: این فلش‌کارت‌ها را واحد چاپ مجموعه توانگران کارآفرین به چاپ رسانده و ۱۸۵ کارت بریل دارد.

این مددکار همچنین نوید داد که امکان انتشار فلش‌کارت بریل برای پایه‌های هشتم و نهم نیز هست.

وی با اشاره به اینکه جنس این فلش‌کارت‌ها از مقوا است، از هزینه‌های بسیار بریل‌کردن و چاپ کردن این کارت‌ها نیز یاد کرد.

قائدی ادامه داد: این محصول با حداقل هزینه در اختیار دانش‌آموزان نابینا قرار خواهد گرفت و به برخی دانش‌آموزان نیز در قالب هدیه یا یارانه تحصیلی اهدا خواهد شد.

۲۳مهرماه هر سال با عنوان روز عصای سفید (روز نابینایان) نامگذاری شده است.

۹۸۸۵ /۱۸۷۶ 

اخبار مرتبط