وزیر دفاع عراق با همتای ترک و نمایندگان سوریه و روسیه گفت‌وگو کرد

بغداد - ایرنا - وزیر دفاع عراق روز سه شنبه در تماس تلفنی با همتای ترک خود و نیز دیدار با نمایندگان روسیه و سوریه در کمیته چهارجانبه بغداد، با آنان در خصوص تبعات اقدام نظامی ترکیه در شمال سوریه بر کشورش گفت‌وگو کرد.

وزارت دفاع عراق در بیانیهای سه شنبه شب اعلام کرد که "نجاح الشمری" وزیر دفاع در تماس تلفنی با "خلوصی اکار" همتای ترک خود، با وی درباره تبعات عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه بر عراق از جمله بحث ورود تروریست ها به خاک این کشور گفت و گو کرد. 

این وزارتخانه پیش تر در  اطلاعیه دیگری خبر داده بود که الشمری امروز با نمایندگان روسیه و سوریه در کمیته امنیتی چهارجانبه بغداد (با عضویت این سه کشور و جمهوری اسلامی ایران و جهت هماهنگی در مبارزه با تروریسم درعراق و سوریه) نیز دیدار و با آنان درباره آخرین تحولات امنیتی و نیز احتمال ورود عناصر داعش به خاک عراق پس از فرار از زندان های سوریه بحث و تبادل نظر کرد. 

تهاجم نظامی ارتش ترکیه به شمال شرق سوریه و انتشار گزارش‌هایی از احتمال آزادسازی هزاران عضو داعشی که هم اکنون در اختیار گروه موسوم به "نیروهای سوریه دموکراتیک" (قسد) بسر می‌برند، نگرانی‌های جدی را در عراق ایجاد کرده است.

دولت عراق بطور رسمی بارها نسبت به تبعات عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه ابراز نگرانی کرده است. رییس جمهوری عراق نیز چندین بار خواستار پایان فوری این عملیات و حل بحران از طریق مسالمت آمیز شده است و در این خصوص با رهبران چندین کشور و نیز شخصیت های بین المللی تلفنی گفت و گو کرده است.

"ابومهدی المهندس" معاون سازمان بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) نیز امروز سه شنبه با صدور بیانیه ای نسبت به تحولات شمال سوریه (در پی تهاجم ترکیه) و احتمال آزادسازی هزاران تروریست داعشی و نفوذ دوباره آنها به خاک عراق، هشدار داد. 

وی گفت که سازمان الحشد ضمن هماهنگی کامل با نیروی مرزبانی و ارتش عراق، آماده مقابله با بازگشت دوباره تروریست ها به خاک عراق است. / 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =