نخستین زن المپیکی ایران: پیشکسوتان در فدراسیون ژیمناستیک جایگاهی ندارند

تهران- ایرنا- زن ژیمناستیک کار ایرانی که سابقه حضور در المپیک را دارد با گلایه از شیوه برخورد با پیشکسوتان این رشته گفت: برخورد مدیریت با قدیمی‌های این رشته موجب شکل‌گیری روابط سردی با فدراسیون شده است.

«جمیله سروری» روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیش از نیم سده است که با ژیمناستیک زندگی می‌کنم و تمام تاریخ این رشته را در بر هستم تاریخی که فراز و نشیب‌های زیادی داشته است. در چند سال اخیر رفتاری از سوی مدیریت این فدراسیون با من و دیگر پیشکسوتان شده است که جای تعجب دارد. در ۶۰ سال گذشته نظاره‌گر تمام اتفاقات ژیمناستیک بودم و از افتخارات آن بی‌خبر نیستم. موفقیت‌هایی به دست آوردم که موجب شد تا به المپیک ۱۹۶۴ اعزام شوم و این تاریخ ثبت‌شده است. اما برخی به دنبال انکار من هستند اما تا زمانی که زنده باشم اجازه خدشه‌دار کردن نامم نخواهم داد.

نایب‌رئیس سابق زنان فدراسیون ادامه داد: هم سابقه آموزش در آموزش و پروش دارم و هم مسؤولیت در فدراسیون و این موجب شده تا از این رشته دور نباشم. با عشق و علاقه این کار انجام دادم. کسی که اکنون متصدی فدراسیون است برخورد مناسبی با پیشکسوتان ندارد. البته ایشان حق دارد که با تیم مدیریتی خود کار کند. ۲ سال است که با فدراسیون کاری ندارم و آنان علاقمند به همکاری نبودند. از نظر دست‌اندرکاران فدراسیون جایگاهی در این رشته ندارم و این تنها شامل من نیست بلکه بسیاری از استخوان دار های این رشته نیز به سرنوشت من دچار هستند.

نخستین زن المپیکی ایران در ادامه افزود: برای برخی از رفتارها متاثر و متاسف شدم. بار کج کنونی به منزل نخواهید رسید زیرا دوران مدیریت کوتاه است و نباید با بی‌احترامی به دنبال احترام بود. نباید به دنبال برجسته کردن برخی از مسائل براتی مطرح کردن خود باشیم. اگر کسی به دنبال تاریخ‌سازی و مطرح خود به‌عنوان اولین است باید گفت که من بیش از هر کس دیگر اولین‌ها را می‌شناسم.

وی در پایان تصریح کرد: ژیمناستیک ایران بخصوص در بخش بانوان نابودشده است و برای این حرفم سند دارم. دلیل این نابودی این است که افرادی در مسند کار قرار گرفتند که تخصصی در آن ندارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =