اربعین حسینی نماد حق در برابر ظلم است

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: اربعین حسینی یک حرکت هدفمند و نماد حق در برابر ظلم است.

حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی سه‌شنبه شب در اولین موکب مجازی اربعین حسینی در بیرجند افزود: در این راهپیمایی، گروه‌های مختلف مسلمانان اعم از شیعه و اهل سنت و همچنین مسیحیان و زرتشتیان از کشورهای مختلف جهان از جمله اروپا حضور دارند.

وی با بیان اینکه معرفی هر چه بیشتر امام حسین(ع) به جهانیان نیازمند تحقیق و پژوهش است، اضافه کرد: در طول تاریخ از خلقت آدم تا آخرین معصوم(ع) در احادیث و کتاب‌های مختلف شخصیت امام حسین(ع) معرفی شده که نیازمند پژوهش شما جوانان است.

وی با اشاره به اینکه حساسیت دشمنان هم روی شخصیت امام حسین(ع) بیشتر است چرا که آن حضرت ویژه است، اضافه کرد: دشمنان اقدامات مختلفی انجام دادند که مردم را از امام حسین(ع) جدا کنند اما همه ساله میلیون‌ها نفر همایش اربعین را به عشق امام حسین(ع) راه می‌اندازند.

امام جمعه بیرجند اظهار داشت: به عنوان مثال رضاخان که منابع مادی و معنوی کشور را بر باد داد دستور داد که تمام مجالسی که به نام امام حسین(ع) برگزار می‌شود، تعطیل شود امام امروز نتیجه خون امام حسین(ع) را بعد از ۱۴ قرن همه می‌بینیم.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی عنوان کرد: امروز همه ما ثمره قیام و خون امام حسین(ع) را می‌بینیم در حالی که اصحاب ائمه اطهار(ع) تنها آن را شنیده‌اند.

وی گفت: علامت شیعه پنج چیز است که شاکله آن زیارت اربعین است که امروز شما هم اهمیت و جایگاه اربعین را می‌بینید و همه ما وقتی حماسه اربعین حسینی را می‌بینیم متوجه می‌شویم که چرا این زیارت مهم است.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی افزود: امروز آنان که انگیزه عدالت خواهی دارند امام حسین(ع) را به عنوان سنبل عدالت در مقابل ظلم شناخته‌اند و دست از پا نمی‌شناسند از تمام نقاط جهان خود را به کربلا می‌رسانند یا در شهرهای خود برای امام حسین(ع) مجلس برپا می‌کنند.

وی با بیان اینکه حماسه اربعین حسینی را یک حرکت هدفمند دانست که به عنوان تابلوی حق در مقابل شیطان‌پرستان، لیبرال‌ها و کمونیست‌ها ایستاده است یادآور شد: امروز در شرایطی که مکتب‌های مادی به بن‌بست رسیده‌اند، امام حسین(ع) سنبل عدالت است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: مقام معظم رهبری می‌فرمایند که اربعین نوید ظهور حضرت مهدی(عج) را دارد و امروز می‌بینیم که امام حسین(ع) در تمام دنیا طرفدار دارد.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی گفت: قریب یک سال است که در کشور فرانسه به عنوان مهد آزادی  هر هفته شنبه جلیقه زردها و مشکی‌ها حرف برای گفتن دارند و از سیستم ظلم و بی‌خدایی  انتقاد داشته و در حالی که آنان را می‌کشند و شکنجه می‌کنند ولی آنان دنبال عدالت خواهی و حق خودشان هستند.

وی با بیان اینکه علامه شیخ ابراهیم زکزاکی در همین جریان اربعین هزینه داده و پای آن ایستاده‌ است، اضافه کرد: این شخصیت ۲۰ تا ۳۰ میلیون نفر را به محبت و عشق اهل بیت(ع) و امام حسین(ع) آشنا و ۶ فرزندش را در راه امام حسین(ع) تقدیم کرده‌ است.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی بیان کرد: در اربعین حسینی هدفی است که خط سرخ امام حسین(ع) را با خط سبز فرج امام مهدی(عج) گره می‌زند.

وی اظهار داشت: نیاز است که جوانان ما بر روی منابع معرفی امام حسین(ع) و ابعاد مختلف حماسه اربعین حسینی کار و تحقیقات علمی و مذهبی انجام دهند و به جامعه ارائه دهند چرا که جامعه ما تشنه فرهنگ امام حسین(ع) است.

۷۵۵۶*۶۰۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =