وظیفه شناسی از نشانه‌های مردم کرمان در واقعه ۲۴ مهر بود

کرمان - ایرنا - به گفته نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری واقعه ۲۴ مهر سال ۵۷ و آتش زدن مسجد جامع کرمان به دست عمال رژیم شاهنشاهی نشانه فهیم بودن، وظیفه شناس، خطرپذیری و اقدام به موقع مردم کرمان بود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام امان الله علیمرادی شامگاه سه شنبه در آیین سالروز به آتش کشیدن مسجد جامع کرمان در ۲۴ مهر سال ۵۷ توسط رژیم شاهنشاهی افزود: پس از این واقعه شتاب پیکر لرزان رژیم به سرنگونی بیشتر شد و این حرکت مردم انقلابی کرمان مورد تایید امام خمینی (ره) قرار گرفت و پیام ویژه ای را نیز صادر کردند.

وی تصریح کرد: در این واقعه با اینکه احتمال خطر داده می شد مردم به میدان آمدند و تعداد زیادی از آنها به دست مزدوران رژیم شاهنشاهی مجروح و عده‌ای شهید شدند و یاد و خاطره شهیدان یزدان‌شناس و باقدرت را گرامی میداریم.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: برای پیروزی انقلاب اسلامی ایران زحمات زیادی کشیده شده و ما مدیون خون شهدا برای همیشه تاریخ هستیم.

وی با بیان اینکه انقلاب امام خمینی (ره) نیز در تداوم انقلاب حسینی (ع) است اظهار داشت: مردم کرمان این انقلاب را به خوبی درک کردند و به موقع نور انقلاب را دریافت کردند تا از قافله انقلاب عقب نمانند.

حجت الاسلام علیمرادی با بیان اینکه اربعین یک فراخوان عمومی برای همه حق‌طلبان عالم است گفت: جهان شاهد این حقیقت است که نور امام حسین (ع)، اسلام و قرآن فراگیر می شود و امروز قیام امام حسین (ع) عالم‌گیر شده و نور عالم با نهضت عاشورا تابان است. 

وی با اشاره به راهپیمایی باشکوه اربعین افزود: شرط زیارت اربعین شعیه بودن است اما امروز مراسم اربعین محدود به شیعیان نیست و حتی مربوط به فرق اسلامی هم نیست و همه ادیان و حق طلبان خود را در پرتو نور انقلاب الهی امام حسین (ع) می بینند و جان خود را روشن و در جاذبه وجودی آن حضرت قرار داده اند.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: خودخواهی‌هایی که برای زیارت امام سوم شیعیان مرز ایجاد کرده بود امروز برداشته شده و تمام عالم به زیارت او می‌شتابند و امروز نام اسلام و قرآن با پرچم حسین‌ابن‌علی(ع) جهانی شده است.

وی گفت: همانطور که پیدایش و ۴۰ سال اول انقلاب در پرتو نور امام حسین (ع) جلو آمده، ادامه راه نیز با همان است و همه باید متذکر و متوجه این باشند که در پرتو نور انقلاب حسین بن علی (ع) این راه ادامه دارد.

حجت الاسلام علیمرادی تصریح کرد: نگاه همه باید به اهداف آن حضرت باشد و امام و رهبری همین اهداف را از ما خواستند و باید به سوی این اهداف حرکت کرد.

این آیین با حضور جمعی از مسئولان استان و اقشار مختلف مردم در مسجد جامع کرمان برگزار شد و از خانواده های شهدای واقعه ۲۴ مهر ۵۷ تجلیل به عمل آمد.

۳۰۲۹/۷۴۳۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =