۲۳ مهر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۱۰
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83519168
۰ نفر

برچسب‌ها

صدور ۲۷۱ حکم حبس ابد در بحرین از سال ۲۰۱۸ تاکنون

تهران- ایرنا- مرکز «دموکراسی و حقوق بشر خلیج» که وضع حقوق بشر در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را رصد می کند روز سه شنبه در گزارشی اعلام کرد که رژیم آل خلیفه بحرین از ماه ژانویه ۲۰۱۸ تا ماه می سال جاری میلادی، ۲۷۱ حکم حبس ابد علیه شهروندان این کشور صادر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری مرآة البحرین، بر اساس گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر خلیج، رژیم آل خلیفه دراین مدت، ماهانه حدود ۱۰ حکم حبس ابد علیه شهروندان بحرینی صادر کرده که بالاترین آمار مربوط به ماه می ۲۰۱۸ با ۴۳ حکم ابد است.

این گزارش می افزاید؛ در سال جاری میلادی صدور احکام حبس ابد برای شهروندان بحرینی به صورت چشمگیری افزایش یافته؛ به طوری که در ماه آوریل رژیم آل خلیفه ۶۳ حکم حبس ابد علیه آن ها صادر کرد.

بنا بر این گزارش، برای همه کسانی که در سال ۲۰۱۹ احکام حبس ابد صادر شده، مجازات سلب تابعیت نیز در نظر گرفته شده است.

از سوی دیگر «یحیی الحدید» رئیس این مرکز اظهار کرده است: افزایش صدور احکام ظالمانه و سختگیرانه با اتهام های سیاسی، نشان می دهد که مقام های بحرینی تمایلی به کاهش تنش و به وجود آوردن فضایی مثبت و مناسب برای گفت وگوی ملی ندارند و بحران های حقوق بشری و سیاسی را در این کشور عمیق تر کرده اند.

وی افزود: ما از مقام های بحرینی می خواهیم که هرچه سریعتر همه کسانی که به اتهام های سیاسی در بند هستند را آزاد کنند؛ به کسانی که شکنجه شدند غرامت پرداخت کنند و آن هایی که در نقض حقوق این زندانیان دست داشتند محاکمه و مجازات شوند.

بحرین از سال ۲۰۱۱ تاکنون از بحران نارضایتی های عمومی ناشی از سیاست های ظالمانه رژیم آل خلیفه رنج می برد. این رژیم با کمک نیروهای نظامی اعزامی از عربستان و امارات، تظاهرات مسالمت آمیز شهروندان بحرینی را سرکوب کرده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =