دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر همدان معرفی شد

همدان - ایرنا _ در آیینی با حضور مسئولان ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، "یزدان آزرمی" به عنوان دبیر جدید شورای مبارزه با مواد مخدر استانداری همدان معرفی شد.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار همدان در این آیین گفت: در استان همدان هماهنگی و تفاهم خوبی در حوزه های مختلف به ویژه مبارزه با مواد مخدر شکل گرفته است با این وجود ارتباط با ستاد مرکزی باید تقویت شود.

مصطفی آزادبخت افزود: هر جمع و ستادی که ارتباط فعال با مرکز کشور داشته باشد می تواند از توانمندی، تجارب و مزایای مرکز استفاده کند.

وی اضافه کرد: یکی از راه های مقابله با مواد مخدر، اجتماعی کردن مبارزه با مواد افیونی است چرا که هر جا مردم مشارکت کردند موفق بودیم.

آزادبخت اظهار داشت: توجه به جوانان و بانوان از رویکردهای اصلی استاندار همدان است و انتخاب یزدان آزرمی برای تصدی این پست به خاطر توانمندی و انگیزه بالایی این مدیر جوان است.

مدیرکل بهزیستی همدان نیز در این نشست با بیان اینکه نیمه نخست سال جاری کمیته فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر اقدامات مختلفی را انجام داده است گفت: ۸۰ نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در محیط‌های مختلف استان برگزار شده است.

حمیدرضا الوند با بیان اینکه چهار همایش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد نیز برگزار شده است افزود: ۴۰۰ نفر از نیروهای مسلح استان، پرسنل دستگاه‌ها و خانواده آنان در کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد شرکت کردند.

وی ادامه داد: همچنین ۷۳ رقابت ورزشی با هدف پیشگیری از اعتیاد در رشته‌های مختلف از جمله، فوتبال، شطرنج، دارت و والیبال برگزار شده است.

مدیرکل بهزیستی همدان بیان کرد: هفت کارگاه آموزشی آسیب‌های مرتبط با فضای مجازی نیز در این مدت زمان برگزار شده و ۳۲ هزار و ۱۰۰ نفر در دوره های آموزشی مهارت‎های زندگی برای آشنایی با سبک‌های فرزندپروری و پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر در خانواده‌ها شرکت کردند و ۱۰ هزار و ۱۵۰ دانش آموز نیز مهارت‌های مراقبت از خود را فرا گرفتند.

الوند با بیان اینکه سه هزار و ۲۵۰ برنامه پیشگیری از اعتیاد در خوابگاه‌ها و محیط‌های دانشجویی و آموزشی اجرا شده است گفت: ۷۰۰ نفر از مددجویان، خانواده زندانیان و سربازان در زندان‌ها، در دوره‌های آموزش مهارت‌های زندگی شرکت کردند.

در این آیین از خدمات سید رسول حسینی قدردانی و  یزدان آزرمی به عنوان دبیر جدید شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان معرفی شد.

۵۲۶/۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =