استاندار ایلام: حدود ۶۸۰ هزار زائر اربعین از مرز مهران به کشور بازگشتند

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: تا ساعت ۱۷ امروز (سه شنبه) حدود ۶۸۰ هزار نفر از زائرانی که برای شرکت در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی به کشور عراق سفر کرده بودند از طریق مرز بین المللی مهران به کشور بازگشتند.

قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از صبح امروز تا ساعت ۱۷، ۸۰ هزار نفر از زائران عتبات عالیات به کشور بازگشته‌اند و پیش بینی می شود تا ساعت ۲۴ این تعداد به ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار نفر افزایش یابد.
وی ادامه داد: همچنین تا ساعت ۱۷ امروز یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از زائران مرز مهران وارد کشور عراق شدند که از این میزان ۵۴ هزار نفر مربوط به امروز است ضمن اینکه ۶۵ درصد ورودی زائران و ۶۰ درصد خروجی زائران از طریق مرز مهران است.
سلیمانی دشتکی با بیان اینکه آمادگی لازم برای ارائه خدمات به زائران برگشته از مراسم اربعین در پایانه مرزی و پایانه برکت وجود دارد، اضافه کرد: با وجود افزایش حجم بازگشت زائران از عراق، مشکلی از بابت حمل و نقل و جابجایی آنها نداریم و پیش بینی های لازم برای افزایش تعداد اتوبوس ها صورت گرفته است.  

رئیس ستاد اربعین استان ایلام با بیان اینکه پیش بینی می کنیم روزهای جمعه و شنبه تعداد زائران ورودی از مرز مهران روزانه از مرز ۳۰۰ هزار نفر بگذرد، یادآور شد: برای این حجم از زائران و انتقال آنها به شهرهای مبدا با همکاری پلیس راهور و راهداری تدابیر لازم اتخاذ شده است.

سلیمانی دشتکی گفت: هم اکنون تردد در محور ایلام به مهران و بالعکس برغم افزایش تعداد خودروها پر حجم ولی روان است البته از زائران و رانندگان درخواست می کنیم با صبر و حوصله و پرهیز از شتاب رانندگی کنند تا شاهد حوادث ناگوار نباشیم.

به گزارش ایرنا، بنابر اعلام رئیس ستاد مرکزی اربعین بیش از ۶۰ درصد از مجموع زائران اربعین امسال از مرز بین المللی مهران به عتبات عالیات در کشور عراق تردد داشتند.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.
پیش بینی می شود در ایام اربعین امسال ۷۰ درصد از مجموع زائران مرز مهران را برای تردد انتخاب کنند و به طور معمول در این ایام روزانه بیش از ۲۰۰ هزار نفر از مرز مهران راهی عتبات عالیات شده و یا از این مسیر باز می‌گردند.

اربعین سال گذشته ۲ و نیم میلیون زائر از مرز مهران تردد کردند که پیش بینی می شود امسال این میزان تردد از سه میلیون نیز فراتر رود.

۹۲۵۴/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =