۲۳ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۵۴
کد خبر: 83519009
۰ نفر

برچسب‌ها

تالاب استیل آستارا پاکسازی شد

آستارا - ایرنا - جمعی از محیط‌بانان و دوستداران محیط زیست، از حاشیه تالاب استیل آستارا ۵۰۰ کیلوگرم زباله جمع‌آوری کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا عصر سه شنبه در حاشیه این برنامه گفت: رویکرد دولت تدبیر و امید در حوزه محیط زیست، تقویت مشارکت های اجتماعی است و امروز فعالان محیط زیست ۵۰۰ کیلوگرم زباله از تالاب جمع آوری کردند.

مصطفی فلاح اضافه کرد: برای دستیابی به محیط زیست پایدار توام با توسعه، باید آموزش های عمومی فراگیر شود و حفظ محیط زیست را تکلیف اجتماعی و شرعی بدانیم. 

وی افزود: هزینه بالای تخریب محیط زیست بر همگان روشن و فرهنگ سازی صیانت از تالاب و جنگل‌ها وظیفه فعالان محیط زیست است و توسعه آستارا بدون جاذبه‌های طبیعی غیر ممکن است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا گفت: ضایعات بسته بندی محصولات کشاورزی، تهدیدات زیست محیطی به همراه دارد و متاسفانه زباله‌های اغلب کارگاه‌ها در حاشیه استیل رها می‌شود.

فلاح اضافه کرد: دارندگان امکانات بسته بندی محصولات کشاورزی، پسماند کارگاه‌های خود را به محل دفن زباله در داداش آباد منتقل و از ریختن آن به طبیعت خودداری کنند.

تالاب استیل با ۱۳۸ هکتار وسعت از مناطق گردشگری آستاراست و در این شهرستان روزانه به طور میانگین، ۱۲۰ تن زباله تولید و در منطقه داداش آباد در نزدیکی ساحل خزر دفن می‌شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

۷۱۰۵ / ۷۱۲۴

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =