سرمربی تیم بسکتبال اکسون: جوان هستیم اما رتبه‌های بالای لیگ را می‌خواهیم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم بسکتبال اکسون تهران که با ترکیبی جوان وارد لیگ برتر می‌شود گفت: با اینکه تیمی جوان داریم اما به دنبال جایگاهی خوب در بالای جدول هستیم.

البرز آبکناری سرمربی تیم بسکتبال اکسون در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا، درباره شرایط تیمش در آستانه اولین تجربه لیگ برتر اظهار کرد: تیمی تازه‌وارد به لیگ برتر هستیم و هدفمان نیز این بود که بازیکنان زیر ۲۱ سال را جذب کنیم. تنها چند بازیکن ما به برای اینکه با تجربه‌تر باشند بالای این سن هستند اما در مجموع تیمی کاملا جوان هستیم.

وی افزود: با اینکه تیمی جوان هستیم اما با قدرت لیگ را شروع می‌کنیم و برای کسب جایگاهی مناسب در بالای جدول تلاش خواهیم داشت. هدف اول ما صعود به پلی آف است و سپس به دنبال رده‌ای خوب خواهیم بود تا در اولین سال حضور نتیجه‌ای قابل قبول ثبت کنیم.

سرمربی تیم بسکتبال اکسون تهران با دشوار توصیف کردن فصل پیش‌روی لیگ برتر بیان کرد: به خوبی می‌دانیم که لیگی دشوار و البته جذاب پیش‌رو داریم. بعد از چند سال لیگ ما با تعداد تیم‌های زیاد برگزار می‌شود و قدرت در بین چند تیم تقسیم شده‌است. شرایط به گونه‌ای است که حتی رقابت در میانه جدول هم بسیار نزدیک است.

آبکناری افزود: لیگ امسال شرایط خوبی دارد و قطعا شاهد مسابقاتی با کیفیت خواهیم بود. به نظرم پیش‌بینی در این فصل هم اصلا ساده نیست چرا که تیم‌ها واقعا خوب هستند و نمی‌توان گفت کدام تیم می‌تواند به قهرمانی برسد. رقابت واقعا جدی است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تیمش بازیکنان خارجی را از ابتدای فصل خواهد داشت؟ گفت: بله. ما از ابتدا با حمایت‌های باشگاه تصمیم گرفتیم که ۲ بازیکن خارجی داشته‌باشیم. هدفمان هم این بود که بازیکنانی جذب کنیم که هم به تیم کمک کنند و هم اینکه باعث رشد جوانان ما شوند. بسکتبالیست‌هایی با کیفیت هم جذب کرده‌ایم که امیدوارم در جریان مسابقات به ما کمک کنند.

سرمربی تیم اکسون ادامه داد: کیس اموئورا از نیجریه و زوران بری از کرواسی بازیکنان خارجی ما هستند که در موقعیت ۱ و موقعیت ۳ و ۴ برای تیم اکسون وارد زمین می‌شوند.

آبکناری در پاسخ به این سوال که کدام تیم‌ها را مدعیان لیگ می‌داند؟ گفت: مهرام، شیمیدر، شهرداری گرگان و پتروشیمی فاصله مشخصی با دیگر حریفان دارند و رقابتشان نزدیک است. نفت آبادان هم به این ۴ تیم نزدیک است. به نظرم رقابت اصلی بین این ۵ تیم خواهد بود که جزو باشگاه‌های همیشه مدعی هستند. این باشگاه‌ها از نظر مهره، ساختار و سبقه همیشه جزو مدعیان بوده‌اند و رقابتشان برای حضور در فینال و قهرمانی بوده‌است.

لیگ بسکتبال از ۹ آبان شروع می‌شود و اکسون در هفته نخست باید به مصاف نفت‌ آبادان برود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =