لایحه موافقت‌نامه پیشگیری از حوادث در دریای خزر به مجلس ارسال شد

تهران - ایرنا - رئیس جمهوری لایحه «موافقت‌نامه پیشگیری از حوادث در دریای خزر» را برای سیر مراحل قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، حسن روحانی رئیس جمهوری لایحه «موافقت‌نامه پیشگیری از حوادث در دریای خزر» را که به پیشنهاد وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و با هدف تضمین ایمنی دریانوردی کشتی های جنگی، ایمنی پرواز هواپیماهای نیروهای مسلح و پیشگیری از بروز حوادث دریایی و هوایی در این دریا در جلسه ۷ مهر ۱۳۹۸ هیات وزیران به تصویب رسید، برای طی تشریفات قانونی به مجلس ارسال کرد.

این موافقت‌نامه که برای مدت نامحدود بین دولت های جمهوری آذربایجان، جمهوری اسلامی ایران، جمهوری قزاقستان (امین موافقت‌نامه)، فدراسیون روسیه و ترکمنستان منعقد می شود، نسبت به کشتی های جنگی و هواپیماهای طرف ها که آن سوی آب های سرزمینی در دریای خزر و فضای هوایی بر فراز آن ها فعالیت می کنند، اعمال می شود.

پیش از این هیات دولت در جلسه ۷ شهریور ۹۷ با انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت موافقت‌نامه مذکور و پیگیری مراحل قانونی توسط وزارت امورخارجه تا تصویب نهایی، موافقت کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =