ساخت دهکده آبی ساحلی بندرعباس آغاز می شود

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل ورزش وجوانان هرمزگان گفت: برای ساخت دهکده آبی ساحلی در بندرعباس به دنبال دریافت زمین و جذب سرمایه گذار بخش خصوصی هستیم.

محمود امیاری روزچهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: دهکده آبی ساحلی یکی از مصوبه‌های سفر رییس جمهوری به هرمزگان و از پروژه‌های شاخص ملی درحوزه ورزش این استان است.
وی به تامین بودجه ملی برای ساخت این پروژه ورزشی اشاره کرد و بیان داشت: پیش از این پیگیری‌های لازم درخصوص دریافت زمین با استاندار هرمزگان صورت گرفته و درحال حاضر نیز در صدد دریافت زمین مشخص شده هستیم.
«مدیرکل ورزش وجوانان هرمزگان درمردادماه سالجاری نیز در نشست شورای برنامه ریزی وتوسعه استان هرمزگان اعلام کرد؛ امسال ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه ای به حوزه ورزش استان اختصاص یافته که حدود ۲۰ میلیارد ریال آن برای مطالعه دهکده ساحلی آبی بندرعباس مصوب شده است.»

برگزاری مسابقه‌های ساحلی ودریایی خلیج فارس درسطح بین المللی
مدیرکل ورزش وجوانان هرمزگان همچنین یادآورشد: تلاشمان دراین است که امسال مسابقه‌های ساحلی ودریایی خلیج فارس به صورت بین المللی برگزار شود.
امیاری ابرازداشت: برای دستیابی به این مهم، برگزاری نشست‌های مختلفی با روسای فدراسیون‌های هشت تا ۱۰ رشته ورزشی هرمزگان دردست اقدام داریم.
وی با اشاره به برگزاری کنگره ۱۵۰۰ شهید هرمزگان دردیماه امسال بیان داشت: در راستای اجرای این کنگره، امسال برگزاری جشنواره یادواره شهدای ورزشکار و ساخت تندیس سردار شهید علی حاجبی و دیگر سرداران شهید استان جزو برنامه‌های این اداره کل است.
این مسوول ورزشی هرمزگان یادآورشد: درهفته تربیت بدنی که از۲۶ مهر تا ۲ آبان امسال با شعار «پیش به سوی ایران فعال» اجرا می‌شود، ۴۲۰ برنامه ورزشی و فرهنگی درنظرگرفته شده است.
امیاری گفت: بهره برداری از ۱۷ طرح ورزشی شامل سالن ورزشی، بهره برداری از ۲ زمین ورزشی در گوربند میناب و بندرپهل، برگزاری هندبال ساحلی جوانان کشور، مسابقه چند جانبه کاراته، مسابقه قایق رانی از مهم‌ترین برنامه‌های هفته تربیت بدنی درهرمزگان است.
وی یادآورشد: یادواره شهدای ورزشکار، دیدار جامعه ورزش هرمزگان با امام جمعه بندرعباس و استاندار هرمزگان و دیدار با قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی از برنامه های بخش فرهنگی است.
۷۱۹۵/۶۰۴۸
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =